Bursa bilim… Bursa’da 200 polis ve jandarma ile dirlik uygulaması

Bursa’da 200 polis güçleri ve kurnaz ile dirlik uygulaması

BURSA – Bursa’nın İnegöl ilçesinde Inanma Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerince 200 düzenlilik görevlisinin katıldığı asayiş ve gidiş geliş uygulaması yapıldı. İlçe genelinde yapılan uygulama dronla havadan görüntülendi.

Yapılan kontrollerde 1028 şahsın GBT’si sorgulandı. 165 anahtar denetlenirken, 50 araca hep 81 bin TL cezai muamele uygulandı, 4 vesile trafikten men edildi. Aranan 2 erkek yakalanarak gözaltına alınırken, 1 şahsa ruhsatsız tabanca kullanmaktan işlem yapıldı. 24 umuma belirtik mekan denetlenirken 3 şahsa alkollü araç kullanmaktan kontekst cezai iş uygulandı.

Uygulamaya katılan İnegöl Kaymakamı Muazzez Aslan, “Türkiye genelinde olduğu kabil İnegöl’üstelik birlikte vatandaşlarımızın yaşayış ve güvenliğinin sağlanması için Cingöz ve polis güçleri ekiplerimiz mütemadi demeden çalışıyorlar. 200’ün üstünde polis güçleri ve güllabi ekibimizle bu uygulamaları yapıyoruz. 3 saat süresince yollarda olduğu gibi umuma sarih olan mekanları denetliyoruz. Bu kabil uygulamalarımız devam edecektir” dedi.

Share: