Burdur’da düzenlilik uygulamalarında 54 kişiye prosedür yapıldı

Burdur’birlikte Emniyet Müdürlüğü yoluyla yapılan düzenlilik uygulamalarında çok sayıda kesici ve yaralayıcı alet ele geçirilirken, değişik suçlardan 54 kişiye muamelat yapıldı.

Burdur genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik İl Itimat Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla 25 Ilk Teşrin–3 Son Teşrin tarihleri beyninde yapılan çalışmalarda 10 skor av tüfeği, 3 skor kesici alet (bıçak), 5 adet tabanca, 47 nüsha fişek ele geçirildi. Uygulamada “6136 Basit Kanun’a muhalefet” suçundan 6 kişi için adli muamele yapıldı.

Mal varlığına karşı işlenen suçlara müteveccih hesaplı çalışmalarda ise 3 hırsızlık olayı aydınlatılarak, yakalanan 4 kaba üzerine adli işlem yapıldı. Aranan şahısların yakalanmasına müteveccih çalışmalarda da ayrımlı suçlardan aranması olan hep 42 emanet yakalanarak adli makamlara atıf edildi. 32 isim tutuklanırken, 10 can başıboş bırakıldı. Yakalananlardan “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” suçundan 7 sene 6 kamer dam cezasıyla aranan 1 can ve “yalın kat yaralama” suçundan 7 sene kodes cezası ile aranan 1 isim tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURDUR

Share: