Burdur’da asayiş çalışmalarında yakalanan 62 şüpheliden 52 güç tutuklandı

Burdur’da ülke genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına müteveccih yürütülen çalışmalarda farklı suçlardan gözaltına alınan 62 şüpheliden 52’si tutuklandı.

İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri yoluyla 04 -18 Son Teşrin 2022 tarihleri beyninde yapılan çalışmalarda 6 sayı kesici alet (bıçak-yaygı), 9 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildiği ve toplamda 4 insan üzerine adli muamele yapıldığı bildirildi. Mülk varlığına karşı işlenen taksirat ile savaşım edilmesi ve vatandaşların maddi zararlarının giderilmesi için hesaplı çalışmalarda meydana gelen 9 arakçılık olayının cümlesi aydınlatılırken olaya müdahil 6 münasebetsiz zat yakalanarak haklarında adli muamelat yapıldı. Aranan şahısların yakalanması üzere planlı çalışmalarda ise değişik suçlardan (hırsızlık, bilerek cerh, yıldırma vb.) aranması olan toplamda 62 insan yakalanarak adli makamlara atıf edildi. Atıf edilen 52 nefer tutuklandı, 10 erkek ise azade bırakıldı.

Yakalanan şahıslardan; “Tıpkı Kimseyi Fuhuşa Kamçılamak/ Yaptırmak/Tavassut Etmek/Vadi Keşfetmek” suçundan 13 yıl, 4 kamer mahbes cezasıyla aranan (1) isim, “Arakçılık” suçundan 6 yıl, 8 kamer ve 4 sene 9 ay mahpushane cezasıyla aranan (2) nefer, “Hars ve Gusto Varlıklarını Himaye Kanuna Tehalüf” suçundan 5 sene, 4 kamer mahpushane cezasıyla aranan (1) can ve “İkametten Arakçılık” suçundan 6 sene mahpushane cezasıyla aranan (1) zat tutuklanarak cezaevine konfirmasyon edildi. – BURDUR

Share: