Bülent Tezcan: “Söke İşkur Müdürü, Yanlışsız Öğür Mkyk Üyesi Seda Sarıbaş ve Selim Partili İlçe Başkanı ve Heyetini Protokol Düzeyinde Karşılamadığı İçin…

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın’ın Söke ilçesinde İŞKUR İlçe Müdürü Çağ Fırat’ın AKP Dalan Değişmeyen Umumi Heyet üyesi Seda Sarıbaş ile AKP Söke İlçe Başkanlığı heyetini, “tören düzeni düzeyinde” karşılamadığı üzere Ziyalı İŞKUR İl Müdürlüğü’nde görevlendirildiğini açıkladı. Tezcan yaşananları, “Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan SELIM Partili siyasetçileri diye niteleyerek adete müdürün odasına hışımla girip, müdürün odasını basarcasına hakaret ve gözdağı ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye” sözleriyle aktardı. Tezcan, “SELIM Partililer, siz bürokrasiyi zat kapıkulunuz gibi görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışmış olabilirsiniz. Siz devleti malınız gibi görmeye alışmış olabilirsiniz. Amma tığ buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Arlı, yurtsever bürokratları dahi buna alıştıramayacaksınız” tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcsı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, TBMM’üstelik matbuat toplantısı düzenledi. Seçme bölgesi Görgülü’bile yaşanan ayrımsız olayı nâkil Tezcan, şunları söyledi:

“GÜNEŞ FIRAT…: Zaman iki tahribat ile ilişkin izah yapacağım. Birisi çap tahribatı; başkası dahi mekân tahribatı.

Gündüz Fırat… Aydın Söke ilçesi İŞKUR Yazıhane Müdürü… 26 Ilkgüz günü Entelektüel İŞKUR İl Müdürlüğü’nün tıpkı yazısıyla kızağa makbuz. Söke Şube Müdürlüğü’nden İl Müdürlüğü emrine çekildi. İlk bakışta alışılagelen tıpkı aplikasyon kabil düşünülebilir. Ama olayın eğin planına baktığınızda devletteki lime lime çürümeyi görebiliyorsunuz. Parti devleti uygulamasının ve AK Tümen’nin heybet partisi olduğunun, devletin çürüdüğünün, bürokrasinin nasıl aynı zılgıt altında olduğunun rastgele aşamasını çarpıcı ve vicdanları sızlatan tıpkısı şekilde görebilmeniz, izleyebilmeniz cins.

TÖREN DÜZENI DÜZENİ İLE KARŞILAMASI İSTENİYOR: Fenomen ne? Devir Fırat bölüm müdürü, YANLIŞSIZ Tümen’nin kurumlardan mesul bire bir kaymakamlık yöneticisi, görevlisi bölüm müdürünü arıyor. Diyor kim ‘Sizi Gestalt Karar Umumi Heyet üyemiz ile ziyarete geleceğiz, heyetle.’ Randevulaşılıyor, ‘Saat 10.00’de buyurun gelin’ deniliyor. Olur, randevulaşılan 16 Ilkgüz tarihinde, ‘buyrun gelin’ dediklerinde ki ati? Bozuk DÜRÜST Parti Münevver İl Eş Kolları Başkanı, deminden üstelik Eşkâl Değişmeyen Yönetim Kurulu Üyesi Seda Sarıbaş. Birlikte DÜRÜST Parti Söke İlçe Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve DOĞRU Partili gök bilimi. Başöğretmen eş, üçüncü katta bulunduğu odada gayrı görevlilerle ayrımsız derinti halinde.

Kızağa alınma sebebi: Ofis Müdürü Sıra Fırat, DÜRÜST Parti heyetini üçüncü kattan inip kapıda tören düzeni düzeni ile niçin karşılamadı? Beyninde benzeri saylav, fehamet görevlisi, ilbay, ilbay yardımcısı, icra vekili bulunmayan. Tören Düzeni listesinde vadi düzlük birisi namevcut ama ofis müdüründen DÜRÜST Fırka Form Karar Umumi Heyet üyesi ile DÜRÜST Parti İlçe Başkanı ve heyetini üçüncü kattan antre katına inip kapıda görevlileri ve protokol düzenine bakarak dizip tören düzeni düzeni ile karşılaması isteniyor.

AKP MKYK ÜYESİNDEN VE AKP’Lİ İLÇE BAŞKANINDAN KUSUR DİLEYECEK, NİYE?: Devletin bürokratı olduğunun bilincinde olan fırka bürokratı sıfır yazıhane müdürü bulunduğu katta bekliyor, inmiyor aşağıya. Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan YANLIŞSIZ Partili siyasetçileri diyerek adete müdürün odasına hışımla girip müdürün odasını basarcasına hakaret ve tehdit ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye niteleyerek. Termin 16 Ilkgüz 2022 tarihi. Antre katta tören düzeni karşılaması isteniyor. Bu yapılmayınca aceleten akabinde Kültürlü İŞKUR İl Müdürü devreye giriyor. İŞKUR İl Müdürü, yazıhane müdürünü telefon ile arıyor ve diyor ki ‘Özür dileyeceksin.’ Kimden? AK Tümen Merkez Değişmeyen Umumi Heyet üyesinden ve AK Partili kaymakamlık başkanından özür dileyecek. Illet? Protokolde karşılamadın diyerek.

‘SAYIN MÜDÜRÜN, TÖREN DÜZENI DÜZEYİ DEĞİL BU’ DİYOR: Yazıhane müdürü diyor ki diyar müdürüne ‘Sayın müdürüm, tören düzeni düzeni bu değil. Ego aynı siyasi partiyi Şekil Karar Yönetim Kurulu üyesini kapıda karşılayamam. Karşılarsam tören düzeni düzeni kuramam. Bununla ilişkin görevlileri kapıya dizemem. Karşılarsam cürüm işlemiş olurum.’ Bakın daha yakın zamanda Tunceli Çemişgezek’te bunun ayrımsız örneği görüldü. Hatırlatıyor bunu il müdürüne. Çemişgezek’te garnizonda bu karşılama dolayısıyla soruşturma başlatıldı. ‘Hayır karşılayacaksın, karşılamazsan kusur dileyeceksin.’

BASKIYI GÖREBİLİR MUSUNUZ?: Bürokrasinin düştüğü açmazı ve durumu görebiliyor musunuz? Benzeri parti yöneticisini üçüncü kattan kapıya gidip karşılamadan diyerek, tıpkı bölüm müdürünün oran protokolünü uyarınca uyguladığı üzere karşılaştığı baskıyı görebiliyor musunuz? İşin daha bati yanı, memleket müdürü, ‘Ara bozukluk dile’ derken ayrımsız eksantrik molekül henüz söylüyor. ‘Moralim bozuktu, eşimle cenk ettim, ailevi sorunlarım vardı bile kendini affettir.’

Ego toprak müdürü ile konuştum. Bilcümle bu süreci anlattı… Şube müdürü bunu üstelik kabul etmiyor. Akseptans etmeyince namına 21 Ilkgüz tarihinde, İŞKUR İl Müdürü benzeri ikaz yazısı gönderiyor. Uyarı yazısında deniyor ki ‘Seninle ilişkin değişik şikayetler alınıyor.’ Ne şikayet olduğu galiba değil ama şikayetin ne olduğunu herkes çokça bereketli biliyor. Şikayet DÜRÜST Partili gibi davranan bire bir kırtasiyeci olmaması. YANLIŞSIZ Parti’nin egemenlik ve talimatlarına göre değil, çap bürokrasisinin gereğine bakarak hareket etmesi. ve ardı sıra 5 bölüm sonra dahi el müdürü emriyle devlet emrine alınıyor. Çokça enteresan, hakkında muhtelif şikayetler var denen İŞKUR Söke Müdürü, kendisine bu yazıyı gönderen memleket müdüründen elan efdal takat sınırı notuna sahip…

ÇEMİŞGEZEK’TE AK PARTİ İL BAŞKANI ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI: Bunun bire bir örneklerini elan önce apayrı yerlerde gördük. Tunceli ilinde Çemişgezek Gedikler Karakolu’nda YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı askeri törenle karşılanıyor. Askeri törenle ülke başkanına hazır kıta askerler diziliyor. Askeri törenle karşılanıyor. Tıpkısı eksantrik konu daha ilk yaşamıştık. Hatay Dörtyol ilçesinde. Tıpkı milletvekilinin oğlunun uğrunda polis memurları sıraya dizildiler. Polis memurları sırada. O perde tablosu bibi hafızalarımızda. Benzeri bambaşka yaşıt Denizli’birlikte 30 Ağustos törenlerinde yaşanmıştı. Çivril ilçesinde meze törenlerinde protokolde garnizon komutanına yer ayrılmamış DÜRÜST Öğür ilçe başkanı ve partililere protokol düzeninde düzlük verilmiş. Binali Sebep, vakit kaybetmeden İzmir mebus, başbakan sıfatı yok. Bitlis’e gitmiş, sayın Binali Saika mebus olarak oturuyor, Bitlis Valisi karşısında ayakta. O fotoğrafı servis ettiler. Celal düzenini getirdikleri noktaya bakınız.

NAMUSLU, YURTSEVER BÜROKRATLARI BUNU ALIŞTIRAMAYACAKSINIZ: DÜRÜST Partililer, siz bürokrasiyi özlük kapıkulunuz üzere görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkan olabilirsiniz. Siz devleti malınız kabilinden görmeye alışkan olabilirsiniz. Amma biz buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Utangaç, yurtsever bürokratları da buna alıştıramayacaksınız.

Ego Söke İŞKUR Müdürü’nü kutlama ediyorum. Devletin bürokratı gibi hareket ettiği amacıyla tebrik kartı ediyorum. İktidarın bürokratı gibi emir ve talimata korkarak sorumluluk eğmediği amacıyla tebrik kartı ediyorum. Görevini göre yaptığı için tebrik kartı ediyorum. Devletin itibarını ayaklar altında aldırmadığı amacıyla tebrik ediyorum. Bilcümle bürokratlara söylüyorum, bu iktidarın ömrü sınırlanmış. Günleri mahdut. İlk seçimde bu kuvvet görevi bırakıp gidecek. Günleri sayılı bu iktidarın tartı ve tehditlerine üzeri eğmeyin. İktidarın, DÜRÜST Öğür’nin bürokratı gibi değil devletin bürokratı kabil akıntı etmeye bitmeme edin.

GECE 12.00’YE KADAR DINLETI, DÜĞÜN MİLLİ PARKTA YAPILAMAZ: Ayrımsız başka laf… Kuşadası’nda Dilek Yarımadası Milli Parkı var. Türkiye’nin yer nadide bölgelerinden birisi. Bura bir işletme ihalesi ile işletmeye verildi. İşletmeciye verilirken henüz geçmiş eksiltme sözleşmesinde sıfır hükümler gecekondu. Deminden bura çevrenin doğanın, halel edilmesine ayn yumulacak, kontrolsüz tıpkısı şekilde işletiliyor. Çevreciler ayakta… İhalenin fesih edilmesi amacıyla sorun açtılar. Yapılan sözleşmede işletmeciye milli parkta düğün, dinleti kabilinden etkinlik etme imkanı veriliyor. Tün saat 24.00’e büyüklüğünde buralarda turizm pres belgesi alması halinde hareketlilik icra fırsatı verilmiş… Milli parklarda çerağ, curcunalı, şamata kirliliği saf hayatı yeryüzü nazik zılgıt unsurlarından birisi. Gece saat 12.00’ye büyüklüğünde konser, düğün ve bir etkinlikler milli parklarda yapılamaz. Yapılırsa orayı namevcut ederseniz. Milli parkı milli park olmaktan çıkarırsınız. Buna rağmen kaba buradaki uygulamalar, tahribat kararlılıkla devam ediyor.

Yine ayrımsız yerde, ateş tehlikesi zımnında, tahminî 20 yıldan fazla bir zamandır milli parkta korluk yakmak yasak. Ancak bu işletmeciye, müşteriye mangal servisi yapma imkanı mevdu. İşletmeci, orada mangal yakma yasağını tıpkısı şekilde delebilme imkanına sahip olacak. Daha kötüsü; yer ile uyumlu sıfır, huy ile ağır ezgi olmayan, oranın endemik türleri ile uyumlu olmayan bir çevre düzenlemesi mamul. Haddinden Fazla geniş ayrımsız restoran nesir edilmiş. Hukuka çıplak aykırı olmasına rağmen, orada ilgili birimlerin; Milli Parklar müdürlüğünün gözü önünde, göz yummasıyla, tolerans göstermesi ile serbest aynı yer düzenlemesi işlenmiş… Milli Park’ın hep o saf güzelliği tahrip ediliyor. Ayn bakarak bakarak bulunmayan edilmeye başlanmış. Bu yapılaşma karşısında, Kuşadası’nda gönüllüler; akademik çevrelerden tutun, kasaba örgütlerine büyüklüğünde… Benzeri ünsiyet mücadelesi veriyorlar. Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na çağrımızdır. Bu ihaleyi derhal nakız edin. Bu kasaba katliamına dur deyin.”Share: