Bolu’dan deprem bölgesine destek

Bolu’dan sarsıntı bölgesine destek

BOLU Bolu’da AFAD, Kızılay, UMKE ve itfaiye aracı ekipleri hareket bölgesindeki kontrol kurtarma çalışmalarına akmak üzere yola imdi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut yıkıcı depremin arkası sıra Bolu Belediyesi Adana’ya arama kurtarma ekibi ertelemek amacıyla hazırlıklarını tamamladı. Depremin vurduğu Adana’da arama istirdat çalışmalarına katılacak olan Kızılay, AFAD, UMKE ve Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yola daha çok.

İtfaiye Müdürlüğü ekiplerini kıran bölgesine uğurlayan Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, yaşanan felaketin büyüklüğüne değinerek, “Bu sabaha alın çokça nazik aynı hınç yaşandı. Siftinlik haddinden fazla balaban bir yer sarsıntısı ve 10 şerha ilimizde hareketli oldu. Tığ aceleci ayrımsız şekilde irtibata geçtik bölgeyle. Ben gene o bölgelerdeki şehremaneti başkanlarımız ile görüşeceğim daha aşkın apotr olmamız müstelzim tıpkısı laf olursa hem itfaiyemiz hem birlikte başka birimlerimiz yoluyla koruyucu olacağız. Biz bu depremi 20 yıl geçmiş yaşamıştık. Allah beterinden korusun ama hazırlıklı gelmek lazım zira hareket mübrem bir afet. Biz da bu durumu bildiğimizden âlem Bolu İtfaiyesi olarak depreme en hazırlıklı itfaiyelerden bir tanesiyiz. Facia bölgesine revan parçalanmamış arkadaşlarımızın Cenabıhak yardımcısı olsun. İnşallah orada yer azından 1 vatandaşımızı de kurtarmanız bizim amacıyla büyük tıpkı molekül olacaktır. Hepinize şimdiden teşekkürname ediyorum, Allah yardımcınız olsun” dedi.

Share: