BOLU’DAN, 24 TIR YARDIM MALZEMESİ

BOLU’de vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyalarına bindi verdi. Yardımların bulunduğu 24 TIR hareket bölgesine akilane yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen hareket bölgesine, 12 Teşrinisani 1999’üstelik meydana mevrut Kaynaşlı depreminde yadımlama canlı Bolu’daki vatandaşlar nazik destek verdi. Vatandaşlar, Bolu Valiliği koordinasyonunda Civril Mahallesi’nde mevcut AFAD deposunda oluşturulan Hareket Yardımları Cem ve Koordinasyon Merkezi ve 17 Temmuz Spor Salonu’ndaki toplama alanına adeta akış etti. Antrparantez Bolu Belediyesi vasıtasıyla planlı arkalama kampanyasına üstelik çokça sayıda vatandaş katıldı. Yardımseverler, yer sarsıntısı bölgelerinde ihtiyaç mahsus tüplü ısıtıcı, battaniye, kışlık üst, bot, cılız besin, süt kuzusu bezi ve mama kabilinden malzemeleri unutmak amacıyla cem alanlarına geldi. Burada bulunan görevliler ve gönüllü vatandaşlar, depoya getirilen malzemeleri konfirmasyon alarak tasarruf alanlarına göre sınıflandırdı. Vatandaşlar, fahri yerine geçkin gün ortası saatlerinden sabahleyin saatlerine kadar paketleme ve ayrıştırma işlemlerine katıldı. ayrı ayrı kolilere yerleştirilen arkalama malzemeleri henüz bilahare deponun önünde muntazır TIR’lara yüklendi. Bolu Valiliği vasıtasıyla 8 TIR, Bolu Belediyesi eliyle 6 TIR, Kızılay Bolu Şubesi vasıtasıyla 5 TIR ve Bolu İnşaat ve Yapı Malzemecileri Derneği aracılığıyla 5 TIR arkalama malzemesi zelzele bölgelerine doğru yola çıktı.

‘BOLU HALKI YARDIM YAĞDIRDI’

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu halkı kendisine vacip desteği vermemiz gerekiyordu. O tesanüt içerisinde olmamız gerekiyordu. Bu kapsamda de ilimizde bütün Bolu halkı müzaheret yağdırdı açıkçası. Oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasına nazik bire bir fedakârlık gösteriyor. Yardımlar bibi devam ediyor. Bolu halkına çok teşekkürname ediyorum. Tanrı razı olsun dedi.

Share: