Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Erke ve Bağımlı Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 gaz arzı planlanan yerleşim yerleri yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 maaş altyapı çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra doğalgaz format iletimi yapılan ilçelerin altyapıları birlikte kaymakamlıklar ve kaza belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Ilbay Cüneyt Epcim, belediye başkanları, vatandaşlar ve sair ilgililerin katılımıyla düzenlenen açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne ilk doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende mütekellim Ilbay Cüneyt Epcim, ilçelerimizin yıllarca beklediği doğalgazın zaman bağlandığını ve yıllardır beklenilen tıpkısı sorunun çözüldüğünü belirtti.

Vali Epcim, dünyada yaşanan enerji sorunlarının ülkemizi teğet geçtiğini anlatım ederek şunları söyledi:

“Tüm dünyada enerji bildirme majör sav yerine göze çarpmakta erke maliyetleri bire bir taraftan artmakla alay malay sorunlar devam ediyor. Şunu rapor edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı deli dolu enerji diplomasisi sebebiyle, ülkemiz erke sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu çokça majör görüyor ve namına çok çok teşekkür ediyoruz. Bugün hele Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin iri ayrımsız başarı olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya kuma olan bindi veren Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz, bizlerden bugüne kadar desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Iş Bakanımız Vedat Bilgin, Enerji Bakan Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, kaza belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden hava teşekkürname ediyorum.”

Törenin ardından Epcim, ilçede doğal gaz hattı bağlanan Canan Altuntaş’ın evine mihman oldu. Vali Epcim, Doğal Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de konuk olduğu aileyle doğal gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Sevgili Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk kez gaz kullanmaya başladık. Çokça bahtiyar olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

İlçelerde planlı doğalgaz törenine Şehremini Hükmü Pekmezci, YANLIŞSIZ Tümen Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, kaza şehremaneti başkanları, kaza kaymakamları, çalım amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: