AYÇİÇEĞİ MISIR TARLASINA EKİLEN 1 MİLYON 650 BİN KÖKEN HİNT KENEVİRİNİ SÖKTÜLER

ERZURUM’un Pasinler ilçesinde 3 kişinin ayçiçeği ve darı tarlaları arasına ektiği 1 milyon 650 bin gerçeklik keneviri 85 güllabi personelinin çalışmasıyla söküldü. Horasan ilçesinde ise 53 kilogram 200 gram yaman ile 11 kilo 976 gram skunk maddesi ele geçirildi.

Erzurum İl Uyanık Komutanlığı ekipleri, Pasinler ilçesine tutkun rustik Demirdöven mahallesinde 3 kişinin ayçiçeği ve mısır tarlaları ortada yasadışı kenevir bitkisi ektiği bilgisi üstüne harekete geçti. Yapılan araştırma sonucunda gün çiçeği ve mısır tarlaları arasına ekilen 1 milyon 650 bin üs kenevir bitkisini 14 asayiş ve duyum timinden oluşan 85 personel vasıtasıyla söküldü. Tarlalarda ele geçirilen metal yapımında geçer not kenevir bitkisi ekimiyle ilgilendiren soruşturma başlatıldı. 53 KİLO 200 GRAM DUMAN ELE GEÇİRİLDİ

Bu arada Erzurum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Horasan ilçesi kırsal Yeşilöz Mahallesi İğdeli defa kavşağındaki menfezde 4 ayrı çuval içerisinde 53 kilogram 200 gram duman ve 11 kilogram 976 gram skunk maddesi ele geçirdi. Uyuşturucularla ilişkin araştırı başlatıldı.Share: