Antalya’daki sancak yapılar gastronomi ve turizme kazandırılacak

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Haşere, şehrin simge yapılarını ati nesillere duyurmak üzere çabalama gösterdiklerini söyledi.

Böcek, Antalya Gastronomi Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı Anlaklı Özen ile kentin alem yapılarından Vatan Kahvesi’ni turizm ve gastronomiye kazandıracak tören düzeni imzaladı.

Törende konuşan Başbuğ Böcek, protokollü kentin sancak yapılarından Vatan Kahvesi’ni, turizme yardım sağlayan ayrımsız eşkâl haline getireceklerini belirtti.

Antalya’da hafızalarda majör kayran edinen yapıları baştan canlandırmaya çalıştıklarını rapor eden Haşere, “1983’te yıkılan yapılardan olan Vatan Kahvesi’ni, aslına akıllıca olarak baştan kent hayatına kazandırdık. İmzaladığımız bu protokolle, Yurt Kahvesi’nin kentin kültürel değerlerini tanıtmasını ve gastronomi turizmine yardım sağlamasını amaçlıyoruz. Antrparantez Barbaros Çay Bahçesi, Atatürk Kapalı Spor Salonu, İpekböcekçiliği Merkezi ve Halkevi Binası üzere bir nice site değerini gine canlandırıyoruz. Şehrin simge yapılarını gelecek nesillere yansıtmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yurt Kahvesi’nin de içerisinde saha aldığı Karaalioğlu Site Dirim Parkı’nda 23-25 Ilkgüz tarihlerinde Akdeniz bölgesinin tamam otellerinin destekleriyle Uluslararası Gastronomi Fuarı düzenleyeceklerini kaydeden Böcek, ayrıca turizm ve yeme içme sektörüne nitelikli personel çoğaltmak amacıyla sertifika programları ile Arsıulusal Antalya Kıraathane Festivali düzenlemeyi planladıklarını aktardı.

Dernek başkanı Anlaklı Özen bile kuruluş amaçlarından birisinin Antalya gastronomisine katkı tedarik etmek olduğunu, bu amaçla protokolü imzaladıklarını vurguladı.Share: