Antalya’da 438 personelin katıldığı “huzur” uygulamasında 2 bin 133 güç sorguladı

Antalya’da umumi güvenlik ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla yapılan “geçim” uygulamasında 2 bin 133 dirilik sorgulanarak, arandığı tespit edilen 4 emanet yakalandı.

Antalya devlet merkezinde umumi asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması, yıldırı örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, şahsa ve mala karşı işlenen suçların faillerinin yakalanması, taşınması ve bulundurulması haram olan gelişigüzel tür maddenin ele geçirilmesi, cürüm el işi amacındakilerin caydırılması, aranan kişi ve araçların yakalanması amacıyla “Erinç Akdeniz Uygulaması” gerçekleştirildi.

Uygulamaya 85 kadro ve 438 personel katıldı. 41 hareket yeri denetlenerek, 2 bin 133 sevimli sorgulandı. Arandığı belirleme edilen 4 sevimli yakalandı. 8 işletmeye (esrar mamulleri tüketimi, çalışkan enstrüman ruhsatı, çalışanlara ait SGK bildirimi, personel tanıtıcı yaka kartı, etiket bildirimi, mesul bildirimi) yönünden işlem yapıldı.

Mevcut dirlik ve yürek ortamının devamının sağlanması için bu zamana büyüklüğünde yapılan çalışmaların tıpkı kararlılıkla bitmeme edeceği tabir edildi. – ANTALYA

Share: