Antalya haberleri! Konyaaltı Belediyesi, Miniklere Doğa Sevgisi Aşılıyor

Konyaaltı Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde mevcut dikme üretim merkezinde mihman edilen çocuklara, bitkilerin istihsal süreci anlatıldı.

Konyaaltı Belediyesi, Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kâin dikme üretim merkezinin kapılarını sıkça çocuklara açarak bitkilerin üretim süreci için miniklere hikmet veriliyor.

Çocukların doğayı tanıması, sevmesi ve henüz bol anlaması için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyleyen Konyaaltı Belediye Reisi Koçak Sağlıklı, ilçede kâin okulları mülakat ettiğinde öğrencilerden sunu çok aldığı taleplerden birinin fidanlık ziyareti olduğunu belirtti.

Bu yüzden amut istihsal merkezinde öğrencileri sık sık konuk ederek tohumun toprak ile buluşmasını ve başka aşamaları anlattıklarını tamlayan Sağlıklı, “Ehil olduğumuz yeşil alanları, ormanları ve canlıları müzaheret etmek istiyoruz. Bunun sunu kocaman adımlarından biri üstelik çocuklara doğayı ve canlıları sevmeyi aşılamaktan mergup. Mevrut talepler doğrultusunda minikleri fidan istihsal merkezimizde mihman ediyoruz. Konuyla ilgilendiren uzman arkadaşlarımız hem öğrencileri merkezde gezdiriyor hem de önceki aşamadan akıbet aşamaya büyüklüğünde bitkilerin elbet üretildiğini anlatıyor. Doğanın korunması hesabına ufak de olsa bir yardım sunmak bizleri bahtiyar ediyor. Antrparantez yaptığımız rastgele çalışmada çevreyi, doğayı ve canlıları fikren planlıyoruz” diye konuştu.

Share: