AK Öğür Genel Komutan Yardımcısı Musannif, Diyarbakır’da “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’da etnik hakikat vurgusu beğenmek kanalıyla hareketinin temelini oluşum girmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda üstelik takatli ayrımsız arılık yaptık.” dedi.

Edip, birlikte DOĞRU Parti’li 17 saylav ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Öğür Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Edip, SELIM Parti’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde ulus olduğunu söyledi.

Program kapsamında bilcümle ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Kalem, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin mefret ve mühim tıpkı konumda bulunduğunu dile getiren Muharrir, AK Fırka siyasetinin etraflı olduğunu anlattı.

Musannif, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu yurt toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı seçkin bireyin zerre büyüklüğünde nasip ve hakkı vardır. Dolayısıyla vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt adına kapsayıcı yerine bakıyoruz. Bakım götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar arasında kesinlikle ayrım yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

DOĞRU Fırka namına millete harıldamak, hukukunu destek olmak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan gidermek, avlu standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını anlatan Kalem Erbabı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, siyasal alanda çelimli tıpkı günahsızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, yöntem kurumuna musallat reşit vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi kim Türkiye’da süratle çabucacık temas 10 yılda bire bir tezahür fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi bile eren milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabahleyin olmadan karşıcı aynı milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giysi tarzı şu evet üstelik bu münazaayla ya dahi konuşma dili itibarıyla dışlandıkları süreçleri bile iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak yasa önünde karşılık olduğunu, rastgele vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan karşılık şekilde yararlanma hakkına erbap olduğunu kaydeden Kalem, DOĞRU Parti olarak demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Kalem, şöyle bitmeme etti:

“Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’bile budunsal gerçeklik vurgusu fayrap etmek kanalıyla hareketinin temelini teşekkül eylemek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de muazzam tıpkı temizlik yaptık. Zaman yıldırı örgütü Türkiye’da icrai faaliyette kâin aynı siyasi parti üstünde tıpkısı anlamda vesayetçi bire bir rehavet vurgulamaktadır. Zımnında Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin galiba sorunlarının aşılması üzerine üstelik ayrımsız bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’da dinç insanlarımız hep gelişigüzel o alanları hesaplıca benzeri biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini kontak ve bütünlüğümüzü ne büyüklüğünde bulunmaz, dirimsel derecede yetişkin olduğunu kullanmak aracılığıyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz üzere müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin genişlik kebir aracının politik partiler, siyasetin bile yeryüzü eke takdir zamanının intihabat olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine aceleci benzeri şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda kocaman olduğunu kaydeden Musannif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından sonra milletimizin sunma bulunmaz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının akıbet seçimidir 2023. Gene 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının bile ilk seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Elbette kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması itibarıyla üstelik kusursuz ve tam kadrolara fariza yöneltmek vacip. 2023 seçimlerine akıllıca giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda birlikte milletimizin karşısına çıkacak genişlik kuvvetli SELIM Öğür ve Topluluk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin balaban aynı devlet olduğunu, sunma şişman zenginliklerinin beraberlik olduğunu tamlayan Yazıcı, Türkiye’nin hiçbir sorununu kapı arkasına bırakmadıklarını, halının dibine terk etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Edip, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Hayat pahalılığı, pahalılık dediğimiz bu azgın bela ile mücadele etme üstüne benzeri taraftan lüzumlu önlemler alınıyor bire bir taraftan dahi enflasyon dolayısıyla satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar ilave ulama tedarik etmek vasıtasıyla berkitme ediyoruz. İki kademeli ayrımsız mücadelemiz var.”

Muharrir, ayrımsız gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel bire bir af evet birlikte uygulama düzenlemesiyle ilişik mesai var mı?” sorusunu “Tıpkısı af yahut yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, kesin.” ifadelerini kullandı.

AK Fırka İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın’ın birlikte konuşma yaptığı programa, DOĞRU Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Çalık, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Harabelik, Şırnak Saylav Rızgin Angajman, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, DOĞRU Öğür MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Takatli Külünk, Senet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere kentin 17 ilçesine hareket etti.Share: