Ağrı’da sarsıntı bölgesi üzere seferberlik başlatıldı

Dert Valiliği ve uray aracılığıyla Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen yerlere ulaştırmak amacıyla müzaheret kampanyası başlatıldı.

Ağrı Valisi Osman Varol, kıran bölgesine ayni bağışta gezmek isteyen vatandaşların yardımlarının toplanacağı (ASYA) Kıyamet Evgin Toplumsal Müzaheret Merkezini ülfet ederek yetkililerden merkezin kapasitesi karşı bilgi aldı. Vali Varol başkanlığında Belediye Başkan Vekili Ayten Karakoç, ilbay yardımcıları ve ilgilendiren gelgel müdürlerinin katılımıyla yer sarsıntısı bölgesindeki yaraların hızlıca sarılması için amme kurumları ve STK’larla eldeki umum imkanların görüşüldüğü 2. İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıda Balkı’da başlatılan “Arkalama Kampanyası”nın deli dolu benzeri şekilde yürütülmesi, deprem bölgesine gönderilen personel ve miftah sayılarının artırılması, Kızılay dem dürü noktalarının sayısının artırılması konuları özellikle tutmak için birçok konu görüşüldü. Veca’dan deprem bölgesine yakışmak üzere su, ark besin, bitmeme sütü, abla ve analog ana ihtiyaçların kolileme çalışmalarının yapıldığı Türk Kızılay Veca Şubesini müzakere ederek yetkililerden icraat için hikmet kayran Vali Varol, göçük altından dertli olarak kurtarılan ve otama altına alınan vatandaşların içki ihtiyacının karşılanması amacıyla etken adına hizmet veren Kızılay çağ hediye merkezini ziyaret ederek, nefes bağışında mevcut vatandaşlara teşekkürlerini iletti. Yer Sarsıntısı bölgelerine sürmek üzere Ağrı’daki STK’lar tarafından yapılan arkalama faaliyetlerini yakından çıkarmak için Beşir Derneği Balkı Şubesini konuşma eden Ilbay Varol, yardımların vilayet yoluyla yegâne doğrudan gönderilmesini anlatım etti. Ilbay Varol, “Depremden etkilenen bölgelerimize yardımların eş güdüm içerisinde ulaştırılması çokça mehabetli. AFAD Koordinasyonunda, valiliğimiz ve belediyemiz vasıtasıyla başlatılan ayni arkalama kampanyasına hemşehrilerimizin ve STK’ların desteğini bekliyoruz” dedi.

Ağrı Valiliği, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, “Valiliğimiz tarafından depremzede vatandaşlarımız üzere başlatılan müzaheret kampanyasına eskimemiş malzemelerin getirilmesi hepimiz üzere şişman önem taşımakta olup göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkürname ederiz” denildi. – AĞRI

Share: