Ağrı’da depremzede öğrencilere özel ders verilecek

Balkı’bile İl Milli Yetişek Müdürlüğü yoluyla kente getirilen ve vilayet koordinesinde ev ve yurtlara yerleştirilen depremzede ailelere müteveccih iş başlatıldı.

Başlatılan çalışmalar kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü eliyle şehir genelinde görevlendirilen 59 kanıt sarıklı, aileler ve öğrencilere müteveccih psikososyal bindi sağlıyor. Ev ve yurtlara yerleştirilen aileleri bir tane bir tane konuşma eden beyyine öğretmenler, ailelere muammer oldukları travmayı bire bir an önce atlatabilmeleri üzere türlü eğitimler verirken, tıpkı yandan birlikte Pazartesi haset okulların açılmasından yağlık öğrencilerin okullara kayıtlarını yapıyor.

Görevli öğretmenlerle alay malay aileleri evlerinde ziyaret yazar öğrencilere değişik hediyeler veren İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Kökrek, öğrencilerin okullara kayıtlarının yapılmasının beraberinde derslerinden idraksiz eksik öğrencilere müteveccih da özel öğüt uygulaması başlatacaklarını söyledi.

‘Öğrencilerimizin derslerinden kafasız kalmamaları amacıyla rastgele cins tedbiri alacağız’

Öğrencilerin isteklerine göre, gerek evlerinde ister okul, kütüphane ve araştırı merkezlerinde işyar öğretmenler vasıtasıyla hususi ibret verileceğini belirten Müdür Kökrek, yaptığı açıklamada, “Şu anda deprem bölgesinden mevrut vatandaşlarımızı, ailelerimizi musahabe ediyoruz. Ailelerimize devletimizin ne türlü imkanı varsa onu nail olmak üzere ailelerimize geldik. Buradaki öğrencilerimizin bundan ahir süreçte yetişek ve öğretimden kopmamaları için ruh bilimsel, maddi ve manevi gelişigüzel nev desteği verme adına ailelerimizi musahabe ediyoruz. Allah hep vatanımızı milletimizi korusun. Bir henüz böyle felaketleri yaşatmasın inşallah. Bundan ahir süreçte bile ailelerimizin gelişigüzel nev maddesel ve manevi ihtiyaçlarını gidereceğiz. daha çok ailelerimizle daim iletişim halinde olacağız. Malumunuz önümüzdeki hafta Pazartesi günü okullar açılıyor. Çocuklarımızın kayıtlarını alıyoruz. Pazartesi haset çocuklarımızın eğitimlerinden izansız kalmamaları hesabına bu günden kayıtlarını tamamlayacağız. Pazartesi haset birlikte çocuklarımız inşallah öğretmen ve arkadaşları ile birlikte okullarına başlayacaklar. Antrparantez Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü adına bire bir zamanda deprem bölgesinden mevrut ailelerimizin çocuklarına isterlerse evlerinde, isterlerse okullarında, isterlerse etüt merkezlerinde, kütüphanelerde çocuklarımıza özel ders vermeyi planlıyoruz. Ansız kalmış oldukları derslerinden öğrencilerimizin bu çeşit uygulamalarla açıklarını kapatacaklarına inanıyoruz. Sınava girecek 8 ve 12. derslik öğrencilerimize da hususi paket programlarda hazırladık. Bu çocuklarımızı da ayrımsız zamanda sınavlara hazırlayacağız ve derslerinden ferasetsiz kalmamaları için seçkin makule tedbiri alacağız inşallah” dedi. – AĞRI

Share: