Adana haberi | Bakan Kasapoğlu, Adana’da “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa merbut yurtlara 1200 yönetim personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, DÜRÜST Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti’den bazen MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DÜRÜST Fırka Adana İl Başkanlığınca ayrımsız otelde planlı “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programına paydaşlık etti.

Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, nezaret kendisine tahminî 70 bin şahsiyet bire bir ev olduklarını söyledi.

7 aktarılma 24 saat, gençlerin gelişigüzel işinin ortamında olma anlayışıyla katılımcılık ruhuyla yollarına bitmeme ettiklerini nâkil Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ben bu vesileyle buradan bire bir duyuruyu paylaşacağım. Dedim evet 70 bin kişilik bire bir aileyiz. Yurtlarıyla, kamplarıyla, bilgisizlik merkezleriyle, binlerce spor tesisiyle ve dayanabilen çok bakım alanıyla gençlerimizin yanındayız. Biliyorsunuz bundan 3 hafta önce 105 yeni ensiz binasını Ankara’da hizmete açtık. Bakir inşaatlarımız, kullanılmamış çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da, Türkiye’nin en yıpranmamış yurtlarını hizmete açacağız. Onların müjdesini vereyim. Bu alanda tabiatıyla kim ailemizi, bakir arkadaşlarımızla ihya gerekliliğimiz var. Ailemize eskimemiş heyecanlar, yeni motivasyonlar haiz arkadaşlarımızı katarak bu heyecanı büyütüyoruz. Ben zaman bu bağlamda hizmete aldığımız bakir yurtlarımız amacıyla 1200 yeni elverişsiz hile personeli alacağımızın müjdesini kabullenmek istiyorum. Gelgel ilanımıza ilişik detaylar bu akşam Resmi Gazete’de yayınlanacak. Buna gezmek talip vatandaşlarımız e-Çap kariyer kapısı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ben bu vesileyle mecmu adaylarımıza tatlıca, hayırlı aynı süreç rica ediyorum. İnşallah seçkin biri bu anlamdaki süreçleri başarıyla tamamlarlar ve ailemize iltihak noktasında zinde benzeri aşama atarlar.”

(Sürecek)

Share: