Yunus ekiplerinden, film sahnelerini aratmayan ‘Metruk’ operasyonu

Yunus ekiplerinden, film sahnelerini aratmayan ‘Metruk’ operasyonu

Uyuşturucu, fuhuş ve hırsızlık şüphelilerini yakalamaya müteveccih yapılan operasyonda haddinden fazla sayıda metruk çatı didik arandı

BURSA Bursa İl Güven Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğüne tutkun Yunus ekipleri, şehrin ayrışık yerlerinde mevcut metruk ve gereksiz evlere cerrahi müdahale düzenledi. Yapılan operasyonda camlardan tırmanarak yürek giren ekiplerin yaptığı baskın anları ve aramalar film sahnelerini aratmadı.

Şehir merkezinde kâin ayrı cinsten yerlerdeki aile sahiplerinin ayrılma ederek bıraktığı ve birçoğunun batma tehlikesi bulunduğu metruk binalara Yunus ekipleri vasıtasıyla yeğin düzenlendi. Güvenlik Idarehane Müdürlüğünden çıkan motorize 160 yabanlık kadro, camlardan istek girerek ibret isim aradı. Mahalle sakinlerinin şaşkınlıkla izlediği faaliyetler vatandaşlardan kül kerte aldı. Yapılan operasyonda 2 bin 987 şahı 267 araç sorgulanırken yapılan aramalarda ise, 7 sayı ruhsatsız tabanca, 86 adet fişek, 3 adet bıçak, 2 nüsha arık mıhsıçtı tabanca, 139 gram esrar, 50 gram metamfetamin ve 1 nüsha maden komprime ele geçirildi. 5 KADES olayına müdahale edilirken, arakçılık şüphelisi 2 kişi,,tensel taciz şüphelisi 1 emanet ve 25 aranan koca yakalandı. Ayrıca 8 araca trafik cezası uygulanırken 149 pare kullanılmayan çatı arama edildi.

“Evi korusun” diyerek bağlanan köpeğe abla verdiler”

Ayrıca kullanılmayan ayrımsız binayı koruması için bırakılan bir köpeği gören ekipler abla vererek besledi. Köpeğin sahipli olduğu ve evin içerisine kimsenin girmemesi için bırakıldığı öğrenildi.

Operasyonların bitmeme edeceği öğrenildi

Diğer yandan İl Güvenlik Müdürü Tacettin Aslan’ın talimatıyla Asayiş Yazıhane Müdürlüğüne tutkun Yunus ekipleri ve sair birimlerin bile katkılarıyla şehrin huzuru ve asayişin sağlanabilmesi amacıyla mukannen ahit ve saatlerde operasyonların devam edeceği öğrenildi.

Share: