YANLIŞSIZ Tümen Ekip Başkanvekili Dirayetli Ünal Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Ekip Başkanvekili Dirayetli Ünal, “Bu ülkenin 70 ve 80 yıllık sorunlarını çözen emir bugünün sorunlarını üstelik çözer, bundan tehlikesiz olun” dedi.

Ünal, Onikişubat Belediyesinin Gedemenli Mahallesi’nde Kentmar Bina Kooperatifi marifetiyle yapımı tamamlanan konutların tapu tasdik törenindeki konuşmasında, salgın ve savaşlar dolayısıyla ekonomide küresel daralma yaşandığını ve Türkiye’da dahi bu daralmanın hafifletilmesi üzere canla başla çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin geçmişteki bir nice sorununun Recep Tayyip Erdoğan ve DOĞRU Öğür yardımıyla aşıldığını tabir fail Ünal, “Hükümet, milletin iradesiyle budun hesabına çözüm tarh etmek üzere iktidar olandır. Peki milletin iradesiyle hükümet olanlar, tıpkısı sene hükümette kalırlarsa hangi sorunu çözecekler? Tek sorunu çözemezler. Çözemediler.” dedi.

Ünal, Türkiye’deki yönetimin 1990- 2002 yılları beyninde 12 sene süresince koalisyonlarla geçtiğine ve 42 yılda 38 sefer hükümetin değiştiğine bel etti. Geçmiş dönemlerde yaşanan sıkıntıları çözdüklerini dile getiren Ünal, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ben 1970 ve 1990’nı hatırlıyorum. O dönemlerde ne konuşulurdu biliyor musunuz? 1950 ve 1990’nın sorunları konuşulurdu. Psikolojimiz nasıldı biliyor musunuz? İnsanlar ‘Böyle gelmiş, böyle masraf. Bu dertler bitmez, bu mesail çözülmez.’ derdi. Amma 14 Ağustos 2001’üstelik Recep Tayyip Erdoğan bu milletin evladı olarak o aktarılma AK Öğür’nin kurulduğu aktarılma imdi ve dedi ki

‘Artık Türkiye’birlikte hiçbir molekül eskisi kadar olmayacak.’ 2002’den itibaren Türkiye’bile hiçbir öz eskisi kabil olmadı. Bugün Türkiye’bile 1970 ile 1990’nın sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2005’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2010 ile 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. Zaman ne sorunları konuşuyoruz? Zaman, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. Bu ülkenin 70 ve 80 almanak sorunlarını çözen buyuru, bugünün sorunlarını dahi çözer, bundan emniyetli olun.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır seçimleri kazandığına dikkati çeken Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Demin tek eş diyorlar evet bunlar, peki o tek adam. 20 yıldan beri seçme kazanan yegâne koca bu ülkede. Olur, bu milletin teveccühüyle 20 yıldan beri iktidarda olan yegâne eş. ve onlarda da bir tane kayırıcı var, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu de tek eş. 12 yıldan beri kendi partisinde herhangi bir kongreyi kazanan amma tek intihap kazanamayan yegâne adam. Öyle değil mi? Öyle yalınç değil, yegâne adam olmak. Azim, mücahede, muvaffakiyet ve ceht gerektirir. Bu milletin derdiyle göynümek gerektirir. aralıksız çalışmayı gerektirir. Bu milleti aşkla sevmeyi gerektirir. Eşinden, dostundan geçmeyi ve serden geçmeyi gerektirir. Millete hizmetkar kalkışmak yalınç değil. Recep Tayyip Erdoğan gibi olmak görgüsüz değil. Siz onun kabilinden olamazsınız. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan’a yegâne koca diyorsunuz. Biz 20 yıldan beri hamdolsun Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu sorunları çözdük.”

Yordamlı Ünal, altılı masanın Türkiye’nin sorunlarını çözemeyeceğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Hani Muharrem İnce diyor evet, yahu bunlar Libya Tezkeresi’nde üstelik benzeri eş değişmeyen veremediler. Bunlar zahir Türkiye’nin sorunlarını çözecekler? Bunlar elbette Türkiye’nin sıkıntılarını çözecekler? Çözemezler. Kişi aralarındaki sorunları çözemeyenler, Türkiye’nin sorunlarını çözemezler. Tığ Allah’ın izniyle 20 yıldan beri milletin teveccühü ve onayıyla devam ettiğimiz bu yolda İnşallah 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılında biz yeni benzeri yüzyıla başlıyoruz. Ego arada bir diyorum ki kullanılmamış başlıyoruz. Zorlarına gidiyor. Olur bakir başlıyoruz. Biz Allah’ın izniyle 2023’te kullanılmamış bire bir yüzyıla, Türkiye’nin 100 yılına başlıyoruz. Bizim yaşadıklarımızı, çocuklarımız yaşamadı ve çocuklarımızın çocukları üstelik Allah’ın izniyle hem lehçe liderliği hem toptan liderliği yaşayacak. Bundan güvenli olun.”

Konuşmaların peşi sıra doğruluk sahiplerine tapu ve anahtarları doğrulama edildi.

Programa DÜRÜST Fırka Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Itimat, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Fırat Görgel ile davetliler katıldı.Share: