YANLIŞSIZ Öğür Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Kadro Başkanvekili Idareci Ünal, “Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını sezmek çokça zor.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki ara sıra okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle tıpkısı araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde mevcut Ünal, 20-25 yıl öncesine büyüklüğünde yetişek imkanlarının muhtemelen okullarda olduğunu söyledi.

AK Öğür iktidarları ile büyüklük genelindeki tüm okullarda pahal anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz mutluluk genelinde kül okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin tam ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak hep imkanları sağlıyoruz.” diye konuştu.

Altılı masanın son 20 yıldır iktidarda olması halinde şu an sunulan hizmetlerin tek birisinin olmayacağını rapor eden Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı masada oturanlar var ya hani 6+1 diyorlar bire bir üstelik ‘dolapta saklananlar var henüz onlar çıkmadı’ diyorlar. Demin bu altılı masa Cenabıhak aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı de bu yapılanlardan benzeri tanesini yapabilir miydi? Bunların ayrımsız araya gelip daha kişi aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu eşhas, siyasal partiler bu ülkeyi zahir yönetecekler. Yani kendi aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini nasıl çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını elbet görecekler. Kemal Kılıçdaroğlu, hangi diyordu, ‘Tığ Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kabilinden yöneteceğiz’, ‘Tığ Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz üzere yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimesne. Bu ulus hangi yaptı? Bu ulus evvel bizi belediyelerde denedi ondan sonraları bize iktidarı verdi. Tığ belediyelerde sınavı geçtik, ondan sonraları bu ulus bize iktidarı teyit etti. Demincek bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kabilinden yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, bir gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Azamet Başkanları 22. Toplantısı’nda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ilişkin sorusu konusunda, Reisicumhur Erdoğan’ın küresel liderliğinin kimesne aracılığıyla tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Reisicumhur Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı öncecilik, hububat koridorunun açılması ve tahıl krizinin çözümünde aldığı üstünlük, BM Genel Sekreteri’nin ifadesiyle zaman sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, çözüm kapasitesi ve uluslararası krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda toptan ölçekte yer efdal hal kapasitesine sahip şef. Illet? Zira Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem KEZ ile hem ESIR ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen çokça boyutlu, çokça katmanlı bire bir diplomatlık yürütebilen global ölçekte bire bir şef. Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını yararlanmak çok zor. Yani biz şurası söylüyoruz. Tabiatıyla kim mugayir olacaksınız, tabii ki bizim siyasi rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Amma siyasette düşmanlık yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve SELIM Tümen düşmanlığı artık Cumhurbaşkanımızın global bir oyuncu haline gelmesiyle neye dönüşecek? Iptila ediyorum. Onlar dahi bence bahtiyar olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi külah ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı kılmak üzere Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü anlatım ederek, Türkiye’nin seçme geçen aktarılma büyüyerek yoluna bitmeme ettiğini dile getirdi.

Dirayetli Ünal, “Türkiye, Cenabıhak’ın izni ile önümüzdeki 5 sene çokça korkulu anlamda hem lehçe anlamda hem toptan anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle eş kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, büyük aynı lehçe ağırbaşlı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: