YANLIŞSIZ Fırka İstanbul’un “Yüz Yüze 100 Aktarılma” programı Büyükçekmece’de bitmeme etti

DÜRÜST Fırka İstanbul İl Başkanlığının “Yüz Yüze 100 Gün” programı kapsamında İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve şehremaneti başkanları, Büyükçekmece’birlikte vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Kabaktepe, Büyükçekmece’deki ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Yüz Yüze 100 Çağ” programının 9’uncu haftasının sonuna geldiklerini ve şuana kadar 500 mahallede vatandaşlarla buluştuklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylarını açıkladığı ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” yerine belirlenen içtimai hane projesine muhalefetten mevrut eleştirilere değinen Kabaktepe, “Milletimizin menfaatine, halkımızın menfaatine olan aynı proje açıklanıyor. Amma asıl ihtilaf lideri, zamanında olduğu kabilinden zamanı geçmiş ve köhnemiş politik tarzı yeniden toplumun önüne gündeme iletilmek istiyor. Vatandaşın ve insanımızın faydasına olan projelerin gelişmesi, henüz iyicene ayrımsız şekilde yapılması, daha bereketli bir şekilde şüphesiz maltalık bulacağını dile getirmesinden artım, değersizleştirmek istiyorlar. İktidar hırsıyla Recep Tayyip Erdoğan’a yaptıklarını zannediyorlar amma asıl karşıtlıkları milletin menfaatinedir.” dedi.

“Ecdada hareketli var buna mı anlaşma ettiniz?”

Altılı Ganyan masayı üstelik eleştiren Kabaktepe, şöyle konuştu:

“Anne ihtilaf ve şeş fazlalık, plus, masanın neyde ittifak ettiklerine karar vermesi geçişsiz. Ecdada saldırı var buna mı konvansiyon ettiniz? Anadolu’ya hücumcu Yunan’ı övmede mi ittifakınız var, başka tıpkısı şeyiniz mi var? Türkiye bugün, dünyanın gestalt ülkesi olması noktasında insani diplomatlık ve uluslararası hazar diplomasisi merkezi noktasında çok şişman adımlar atmış. 85 milyon kurum duyarken siz Türkiye’nin bu başarılarını kuvvet hırsı uğruna küçümseyecek ayrımsız yaklaşım üzere mi konvansiyon ettiniz? Bu soruları çoğaltarak soracağız bu 6 fazlalık, plusa. Köhnemiş zihniyeti 2023 seçimlerinde gine milletin önüne çıkarırsanız sandıkta bu kavim gene size hüsranla yanıt verecek.”

AK Fırka’nin domestik yönetimlerde “marka” olduğunu kaydeden Kabaktepe, “SELIM Partili belediyelerin 3 ayda yaptığını CHP’li belediyeler ayrımsız dönemde yapamıyor diye niteleyerek söylüyorum. Bunu söyleyince ‘Bu iddiadır’ deniyor. Bu iddiayı dikkate alarak 3 sene içinde İstanbul’un kayıp 1000 günü dedik. İstanbul 1000 günde ne nail bunu çokça çarpık çurpuk tıpkı şekilde karşılaştırabilirler.” dedi.

Rusya- Ukrayna savaşı ve Türkiye’nin yürüttüğü diplomasiye değinen Kabaktepe, “Esas muhalefet partisinin altılı ganyan artı masanın Rusya Ukrayna Savaşı’ndaki görüşünü takip etsek, Türkiye’üstelik bugün durumumuz hangi oldurdu? Dünyanın durumu hangi olurdu? Gıda krizi elbet olurdu? Enerji krizi bittabi olurdu? Asayiş krizi lacerem yönetilirdi? Şu dakika gıda krizinden bahsedilmiyorsa mazi akşamki fotoğrafta tamlık liderlerle beraberlik esası ve barış esası içerisinde bir araya mevrut Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısıdır. Bunu aşina olmak lazım.” diye konuştu.

AK Tümen Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’nda planlı toplantıda mütekellim Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner dahi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Semerkant’ta liderlerle dostça ettiği anlara ait fotoğrafına değinerek “Büyükçekmece’dahi Cumhurbaşkanımızın selamlarını vatandaşlara ileteceğiz. Dünkü foto artık temas şeyi ispatladı. O foto dedi kim Recep Tayyip Erdoğan acun lideridir, yekpare başkanların karşısında tıpkı lider namına kendisini gösterdi.” dedi.

Konuşmaların ardından SELIM Partili Şehremaneti Başkanları ilçede bulunan vatandaşlarla bir araya gelerek esnafı görüşme etti.

Share: