Yahşihan’da depremzedelerden su abonelik ücreti alınmayacak

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra ilçeye yerleşmek isteyen depremzedelerden su abonelik ücreti alınmayacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, mukayyet açıklamasında, depremden sonraları ilçeye mevrut depremzedelerin oturma süreçlerini kolaylaştırmak yerine bazen kararlar aldıklarını belirtti.

Bu kapsamda depremzedelerden su aboneliklerinde abonelik ve ahit ücreti alınmayacağını nâkil Türkyılmaz, şunları kaydetti:

“Depremin getirdiği büyük yıkımın farkındayız. Bizzat gittik ve depremzede vatandaşlarımızla maddi ve manevi yıkımı yaşadık. Mağduriyet yaşamış ve ilçemize oturma imkanı bulmuş vatandaşlarımıza yaşamlarında kolayca çıkarmak amacıyla böyle aynı uygulamaya geçtik. Benzeri zamanda su bedelinde da yüzde 50 indirim uygulayacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz AFAD’dan depremzede belgelerini almaları ve kimlikleriyle belediyemizin Su ve Taşınmazlar Birimi’ne gelmeleridir. Herhangi Bir antlaşma kendilerinin yanında olacağız. Bu baskı günleri birlikte atlatacağız.”

Share: