Vekil Aristokrat, ‘Alparslan’, ‘Fatih Hükümdar Mehmet’ ve ‘Tayyip’ isimlerinin olduğu eve ziyarette bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine sınırlı Işıklar Mahallesi’ne giderek, bölgede tanınan ve ‘Hamo Koca’ olarak bilinen ‘sulh elçisi’ Mehmet Aslan’ı, oğlu eski dönme YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır Milletvekili adayı ve iş adamı Tahsin Arslan’ın evinde musahabe etti. Bakan Soylu, ziyarette isimleri ‘Alparslan’, ‘Fatih Melik Mehmet’ ve ‘Tayyip’ olan çocukları sevdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli temaslarda olmak amacıyla geldiği Diyarbakır’de beraberindeki Ilbay Mualla İhsan Su, 59, 60, 61 ve 62’nci hükümet döneminde Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı görevini özne SELIM Tümen Diyarbakır Saylav Dr. Mehmet Mehdi Eker, AK Öğür Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, SELIM Tümen Nevşehir Milletvekili Mustafa Güllabi, Bismil Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Diyarbakır İl Güven Müdürü Fatih Kaya ile Bismil ilçesine sınırlanmış kırsal Işıklar Mahallesi’ne gitti. Vekil Soylu ve beraberindekiler bölgede ‘Hamo Ağa’ kendisine bilinen ‘hazar elçisi’ Mehmet Arslan’ı, oğlu 2015 seçimlerinde DÜRÜST Tümen Diyarbakır Milletvekili adayı olan iş adamı Tahsin Arslan’ın evinde ziyaret etti.

Aslan ailesi ve az çok canlı bir topluluk marifetiyle coşkuyla karşılanan Nazır Soylu ve beraberindekiler, misafirlerin ağırlandığı odada dostça edip çay içti. Koyu sohbetin peşi sıra Kur’an-ı Koçak tilavetini beraberindekilerle birlikte dinleyen Icra Vekili Soylu, dua ederek, “Tanrı razı olsun, Allah kabul etsin. Cenab-ı Cenabıhak hepimizin yardımcısı olsun. Bizlere çok dua edin ve duaya ihtiyacımız var. Safer ayına girdik, belaların dağıtıldığı aydır bu ay. Onun için haddinden fazla kurban sökmek geçişsiz, haddinden fazla yakarış gelmek lazım ve haddinden fazla birbirimiz üzere ongun eyitmek lazım” dedi.

Vekil Aristokrat’nun açıklamasının peşi sıra konuşan sulh elçisi ve Bismil Tarım Odası Başkanı Mehmet Aslan birlikte, “Tanrı hepinizden razı olsun. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Cenabıhak hepiniz ile beraber olsun” diye niteleyerek konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ve beraberindekileri ağırlamada Hamo Koca kendisine bildik Mehmet Aslan’ın çocukları ve torunları dahi bulundu. Bilindiği üzere Hamo Ağa 56 bala ve 300 toruna sahip.

Hamo Koca’nın yeryüzü iri oğlu olan Tahsin Aslan’ın torunlarının isimleri bile Vekil Soylu’nun ilgisini çekti. Tahsin Arslan zat torunlarını Nazır Aristokrat’ya tanıtırken, “Biri Alparslan, biri Fatih Padişah Mehmet biri birlikte Tayyip” deyince İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çocukları sevdi.

Çevre köylerden, Bismil’den ve Diyarbakır merkezden mevrut kalabalık Icra Vekili Aristokrat’ya çetin sargı ve sadakat gösterisinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler henüz sonra bölgeden ayrıldı. – DİYARBAKIRShare: