VEKIL ARISTOKRAT: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR

? İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kırklareli’üstelik vazıh basketbol sahasında gençlerle tıpkı araya geldi. Burada gençlerle kardeş kardeş eden Aristokrat, ‘Bu coğrafyada ne ülkeye gidersek gidelim, taksi parasının alınmadığı tıpkısı ulus olarak tarihe geçiyoruz. Diyorlar ki sizin ücretinizi ecdadınız ödedi. Bugün Balkanları karıştırmaya çalışıyorlar. Size dünyanın neyle karşı karşıya kaldığını anlatmaya çalışıyorum. Lacerem Suriye’yi Irak’ı karıştırdılar’ Lacerem Libya’yı karıştırdılar? Kuşkusuz Lübnan’bile bugün meskenet var. 0-2 yaşındaki kollar ki Beyrut, Orta Doğu’nun genişlik güzel yerlerinden aynı tanesi. Amma 0-2 yaşındaki dallar benzen içemiyorlar. Hep sütlerini, o çocuklarını Türkiye’den biz gönderiyoruz. Sabık ahit AFAD Başkanımız gitmişti. Yani afetlerle savaş eden kurumumuzun başkanı. Elbette tanım ediyorlar Türkiye’yi biliyor musunuz? Denizin karşısındaki hayırlar ülkesi diye? dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ile dominant felaketine uğrayan Pakistan’a gittiklerini söyleyen Aristokrat, ‘2.5- 3 saat güruh yaptık. Yani hem genel durumu gördük hem zahir arkalama edebiliriz diyerek baktık. Biz onları üstelik onu sömürmedik. Ama onlar de bize bire bir madde yaptılar. Yaptıklarını söyleyeyim. O devir Hindistan’a bağlıydılar. Biz halas mücadelesine giderken ellerindeki bilezikleri sattılar. Türk halas mücadelesinin zırh paralarını onlar gönderdiler. Kalanları oldu. Kalanlarında dahi hangi kuruldu biliyor musunuz’ Bugünkü İş Bankası var mı? İş Bankası ne biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası, Hindistan’ın Pakistan’daki o yani Pakistanlı Müslümanlarının bizim müstakil olmamız için. Bizim mutlak ve hür olmamız amacıyla. Biraz geçmiş okunan ezanın bu ülkede okunması üzere, şurada asılan dünyanın en iyice bayrağının bu ülkede asılabilmesi üzere bize bindi oldular? diye konuştu.

‘SİZİN ÖNÜNÜZE IRI TÜRKİYE BIRAKACAGIZ’

Aristokrat, hep riskleri aldıklarını anlatım ederek, ‘Sizin için hep riskleri alıyoruz, herhangi bir türlü riskleri. Bunu bilmenizi isterim. Her tip, hiç erinmiyoruz. Zira benzeri henüz bu ülkenin geçmişteki faturalarının ödenmesini istemiyoruz. Sizin bu faturaları ödemenizi istemiyoruz. Bu büyüklüğünde degaje ve net. Sizden çokça umudunuz var. Bizden henüz dolgunca tıpkı ortamda yetiştiniz. Dünyayı bizden çokça henüz bol görüyorsunuz. Gelişigüzel şeyi çok henüz ongun anlayabiliyorsunuz. ve göreceksiniz bu ülkeyi yönettiğiniz ant, özlük işlerinizi yönettiğiniz ant yahut tıpkısı aha bulunduğunuz antlaşma bizden çokça elan liyakatli olacaksınız. Biz size güveniyoruz. Hem dahi bitmeyen güveniyoruz. Gönlümüz rahat. Ama sizin önünüzde bırakmanız müstelzim iş şu. O engelleri ortadan kaldırmamız geçişsiz. Tığ vuruşacağız. Tığ çarpışacağız ve göreceksiniz, sizin önünüze balaban tıpkısı Türkiye bırakacağız. ve siz akla yatkın bambaşka noktalara makul taşıyacaksınız. Dünyanın gençlerine da, dünyanın çocuklarına birlikte, masum insanlara birlikte siz imge olacaksınız. Buna olan inancım tamdır’ dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN 100 YILDA BİR MEVRUT BİR LİDER’

Programının sonunda, gençlerden mevrut soruları yanıtlayan Icra Vekili Soylu, ‘Özellikle bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?’ sorusuna, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la faaliyet fırsatını bulmasını bozukluk gösterdi. Aristokrat, “Ben şöyle düşünüyorum; iki meselem var. Cenabı Tanrı bize hakeza tıpkısı gelişim kader etti. Bu hem bir şereftir, hem tıpkı sorumluluktur. Şöyle düşünüyorum; şayet benden henüz mebzul birisi bu işi yapmış olsaydı ve ego sakat benzeri iş yapıyor olursam bunun sorumluluğunu ödeyemem. Benzeri üstelik şöyle bire bir düşüncem var; Tayyip Erdoğan 100 yılda ayrımsız gelen tıpkısı şef. Ego Tayyip Erdoğan fırsatını bulmuşken, onun eskiden bu devlet amacıyla yapabileceğimiz seçme şeyi yapmalıyız” dedi.

‘ERDOĞAN HEPİMİZİN ÖNÜNÜ BALABAN AÇIYOR’

Erdoğan’ın kendilerinin önünü açtığını tamlayan Aristokrat, “Ben onunla şüphesiz çalıştığımı biliyorum. Hepimizin önünü yüce açıyor. Günde zaman zaman 60, ara sıra 70 ara sıra 100 değişmeyen veriyorum. Zat içimizdeki gelişigüzel kararda; ‘Sayın Cumhurbaşkanım buna ne diyorsun?’ değil amma nazik kararların hepsinde namına danışırız ve sorarız bu bizim işimiz. Amma rutin işlerimizde kararları alırız ve yaparız. Bu kararları verirken bize o imkanı cumhurbaşkanımız açıyor. Yani falsolu birlikte yapabiliriz, az birlikte yapabiliriz insanız amma bizi yaptığımız yanlışta ve eksikte beyninde bırakmıyor. Yani şunu inandırmak istiyorum; Tayyip Erdoğan’la birlikte ülkenin ayrımsız vesile yakaladığına ve bu fırsat için de haddinden fazla çalışmamız lazım geldiğine inanıyorum” diyerek konuştu.

‘BİR ELAN O GÜNLERE GERİ DÖNMEME DUYGUSU BİZİ HADDINDEN FAZLA ÇALIŞMAYA ATIF EDİYOR’

15 Temmuz aşağılık darbe girişimin olduğu geceye dahi değinen Aristokrat, “Tıpkısı birlikte enerjimin bire bir bölümü üstelik şu darbelerin, başbakanların asıldığı ve ölüm cezası edildiği aynı Türkiye’ye dönmediği üzere. 15 Temmuz akşamı benim evvel duygum şudur; Allah elimize benzeri okazyon verdi de 60 darbesinin karşılığındaki rövanşı alacağız. İlk duygum budur. Babam aradı, ‘hakkını helal et’ dedim. ‘Tanrı baht edecek, tığ bu işten çıkacağız’ dedim. ve on paralık bu önsezi, ayrımsız daha bu günlere dümbelek dönmemek duygusu bizleri çok çalışmaya atif ediyor” ifadelerini kullandı.

Icra Vekili Aristokrat gençlerle toplantısının peşi sıra kentte sivil cemiyet kuruluş temsilcileriyle yemekte bire bir araya geldi.Share: