Van’da “Akdamar Cup Arsıulusal Alan Topu Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Arsıulusal Tenis Turnuvası” 3 ülkeden ve bir nice ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Toyluk ve Spor Bakanlığı, Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF), Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen turnuvanın açım programında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zinde nüfusu çok bire bir talih olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin fazla olduğunu tamlayan Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon kendisine sonuç 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları ile her yerde herhangi bir devir alan topu oynanması yerine yaptığımız projelerde bugün evcil yönetimlerin ne kadar şanlı olduğunu bir yol daha birlikte yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan etraf Cahillik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkürname ediyorum. Söz veriyoruz ki daha çok Van’da faaliyetlerimiz tek eksilmeyecek. Türkiye Tenis Federasyonu kendisine bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında temas ant var olacağız. Tığ bire bir turnuva ile aynı böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Biz aynı turnuva ile gerçekte gittiğimiz temas yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek üzere projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Henüz öncesinde Ağrı Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Sarıerik Cup, Şanlıurfa Göbekli Tepe Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin de çok balaban olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk kez Van’a mevrut arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden ekolojik ortam Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu garip etkinliklerin imdi yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın yanında bir nice ilden 60 tenisçinin mücadele edeceği turnuva 18 Eylül’üstelik sona erecek.Share: