Vahap Seçer, Begonvil Çocuk Iş Merkezi’nin Açılışına Katıldı

Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Defa Erim, 41 Bakir Açım” sloganıyla başlattığı açılışların ikincisi, ‘Begonvil Yavru Iş Merkezi’ oldu. Vatandaşların çocuklarını güvenle göndereceği ve çocukların sevinçli geçenek geçireceği merkezin açılışına Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer bile katıldı. Tarsus’ta hizmete verilen merkezin açılış kurdelesini Başkan Seçer, tören düzeni üyeleri ve çocuklarla gelişigüzel kesti. Açılışın arkası sıra tören düzeni üyeleriyle merkezi gezip vukuf alan Komutan Seçer, çocuklarla gelişigüzel boyama üstelik yaptı.

Begonvil Çocuk Hisse Senedi Merkezi, 5 sınıftan oluşuyor ve 70 mektepli kapasitesi ile bakım veriyor. Önümüzdeki hafta açılışı yapılacak olan Halkkent Sosyal Hayat Merkezi’nde de bire bir skor Bala Gelişim Merkezi meydan alıyor. Begonvil Çocuk Hareket Merkezi’nde yer kayran mobilyalar Büyükşehir Belediyesi’nin Mankafa Dönüşüm Atölyesi’nde üretildi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPTIĞIMIZ TEMAS İŞ IYICENE”

Begonvil Bala Hareket Merkezi’nde Başkan Seçer, protokol üyeleriyle birlikte bire bir konuşma yaptı. Başbuğ Seçer, Begonvil Çocuk Iş Merkezi’nin açılışında eğitimin önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında, “Çocuklarımız amacıyla yaptığımız değme hisse senedi evire çevire, herhangi bir işin anlamı var. Çocuklarımızdan elan zer tıpkı varlığımız var mı bizim? Çocuklarımızı dolgunca eğittiğimiz zaman hem ailemizi hem yaşadığımız toplumu hem birlikte dünyayı kurtarıyoruz. Çocuklarımızı eğittiğimiz antlaşma kötülükleri bertaraf ediyoruz. Açlıkla, sefaletle savaş ediyoruz. Çocuklarımızı eğiterek, daha gündeş benzeri Türkiye daha çağcıl tıpkısı dünyada yaşamanın kapılarını açıyoruz. Çocuklarımızı eğiterek, haddizatında bildik yalanlardan uzaklaşmalarını, bilinmeyen gerçeklerin takiben koşmalarını sağlıyoruz” dedi.

Komutan Seçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptıkları toplantılarda aldıkları yeryüzü majör önerinin ayrımcılık yapmadan herkese kıymet bakım götürülmesi olduğunu aktararak,“Soralım seçme 10 kişiye; ‘Türkiye’nin sunu balaban sorunu ne?’ diye niteleyerek. Bu toplulukta eminim herhangi bir 10 kişiden 10’u ‘Adaletsizlik’ diyecek. Onun üzere Sayın Umumi Başkanımız, ‘Bizim maruz kalmayı istemediğimiz hareketlere başkalarını maruz bırakmayın.’ diyor. Önce iğneyi kendinize batırın. Bir değişik önerisi da ‘Sakın köle hakkı yemeyin. Yöneticilik şerif aynı makamdır. Bu koltuklar halkın koltuklarıdır. Yöneticilerin babasının koltuğu değildir. Duruşma kadıya para değildir’ diyor amma genişlik büyük talimatlarından aynı tanesi bile şehremaneti başkanlarına; ‘Yetiştirme Yurdu açın, sınırlı açın. Mümkünse dar açarken bile öncelikli adına kız yurdu açın’ diyor. Tığ bu asıl talimatlar, öneriler çerçevesinde uray başkanlığı yapıyoruz”diyerek konuştu.

“BELEDİYECİLİK İMAR İŞLERİNDEN İBARET DEĞİL, BELEDİYECİLİK, TOPLUMUN, VATANDAŞIN KALBİNE GİRMEK”

Tarsus’tan Anamur’a Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar seçkin yere kıymet hizmet götürdüklerini belirten Seçer, “Begonvil Çocuk Iş Merkezi’ni dahi Tarsus’a kazandırılmış en zer hizmetlerden biri kendisine görüyorum. Asfaltı, yüzeysel kaplama, kaldırım yapılıyor, sinekler da öldürülüyor. Ne evire çevire. Benzeri de şu bayındırlık işleri vardır belediyecilikte. Cümle belediyeciliği bundan ibaret zannediyor. Her zaman söylüyoruz. Belediyecilik bundan ibaret değildir. Belediyecilik, toplumun, vatandaşın kalbine başlamak, açın halinden takip etmek, çocuğun acısını gidermek, vatandaşın çocuğuna eğitim bilimi vermesini bulmak. Belediyecilik budur. Belediyecilik, benzeri şekilde hayatta yalnız noksan Ayşe teyzeme 90 yaşından bilahare onu namerde eksikli etmemektir. Yolu yaparız. Sazak Büyükşehir Belediyesi, Sazak tarihinin görmediği kalitede ve yoğunlukta el çalışmalarını doğrusu yapıyor” dedi.

“SUNU IRI İRADE HALKIN İRADESİDİR”

Başbuğ Seçer, arz nazik iradenin halkın iradesi olduğunu vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu büyüklüğünde sıkıntılara karşın henüz eski geceleyin belediye başkanlarımızla bu arada İstanbul’dan geldik. Tıpkı apayrı el arkadaşımıza bindi olalım diye niteleyerek. Ahali bizleri seçmiş. Sunma şişman buyuru halkın iradesidir. Onun üstünde bir buyruk tanımıyoruz. Mahkeme kadıya para değil, onu söyledik. Bu ülke halkın takdiri ile hisse senedi başına gelmiş yöneticiler eliyle yönetilir. Devletin makamlarını tıpkısı payanda kabilinden kullanarak kimesne bizi edep edemez. Tığ millî halas mücadelesinden çıkacak, yedi düvele meydan okumuş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hep kurumlarını kurmuş, Türkiye’ye haddinden fazla partili tıpkısı hayatı ve demokrasiyi getirmiş bire bir iradenin kurduğu politik partinin şehremaneti başkanlarıyız. Onun amacıyla anca bizimle dövüşmek macerasız değil. Mıhlı ayaktayız. Elan bir iki uyuyacağız sakıncasız olun henüz sakin olacağız. bundan sonra çalışacağız. Vatandaşlarımız bizi seviyor, çatlasalar de patlasalar bile vatandaşlarımız bize saygı duyuyor. Hastalık? Vatandaşlarımız diyor ki; bu başkanlar çalışıyor. Çalmıyor, çalışıyor. Çalmıyor, koşturuyor. Bakım yapıyor, kimseye yukarıdan bakmıyor. Halkın zarfında geziyor. Onun üzere güçlü bizden hoşlanmıyorlar ama bakalım hodri kayran. Halkın önüne çıkacağız. Umum mi kumarhane eş mi kumarhane bilcümle bu arada görüşeceğiz.”

BÜTÜN İLÇELERİMİZDE ÇOCUK GELİŞİM MERKEZLERİ AÇACAĞIZ”

70 miniğin Merkez’dahi meslek öncesi yetişek alacağı bilgisini veren Komutan Seçer, “Çocuğun karakteri 3 yaşından sonraları oluşuyor. 6 yaşında okula başlıyor, ilköğretime. O proses haddinden fazla muhteşem. Hem beslenmesi mefret, hem eğitilmesi makro, bakımı koca. Ihtimal birlikte hayatı süresince kendinin üstünde kalacak olan karakterini oluşturacağız” dedi.

Merkez’üstelik terbiye verecek öğretmenlerin hepsinin birbirinden kızıl olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Çocuklarımız, annelerinin babalarının onlara emanetidir. Onlara, gözleri bakarlar tek düşkünlük etmeyin. Burası halkın çocuklarının yuvası. Belediyelerimizin bu konudaki hizmetleri esasen eğitimde okazyon eşitliğini ortaya koyma yarışıdır. Hepimiz benzeri şeyler yapıyoruz” diyerek konuştu.

Komutan Seçer, varlıklı olan ailelerin çocukları da imkanı olmayan ailelerin çocukları birlikte iyi eğitim alsın diye bu çalışmaları hayata geçirdiklerini belirtti. Tarsus ve mahallelerinde açtıkları bala atölyelerinin dahi olduğunu sözlerine ekleyen Başbuğ Seçer, Sazak Sebze ve Toptancı Hali’nde Türkiye’üstelik antrparantez acun dahi belki üstelik eşi bir namevcut benzeri yetiştirme yurdu açtıklarını anımsatarak, “Dünyada duydunuz mu? Sazak’dahi var. Zira orada müteharrik kadınlar var. Kadınları mir tacı yapmışız. artık da Erdemli’üstelik bire bir yavru hisse senedi merkezi çalışması var. Hızlı Hızlı onu tamamlayıp onu hizmete açacağız. Bütün ilçelerimizde açacağız” dedi.

“BİZ MERSİN’E BİR VİZYON KOYDUK. MERSİN’İ ÇOKÇA İYİ NOKTALARA GETİRECEĞİZ”

Büyükşehir bünyesinde hizmet veren ve sayıları 17’yi bulan eğitim bilimi ve öğretimi tutma ağırşak merkezlerinde 6 bin 500 öğrenci düz aldığını söyleyen Başbuğ Seçer, üniversiteyi kazanan seçme öğrenciye Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi kendisine yetişek yardımı verdiklerini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Tığ Mersin’e bir anlayış koyduk. Mersin’i haddinden fazla dolgunca noktalara getireceğiz. Mersin; bölgenin da Türkiye’nin da dünyanın tanıdığı, korku duyduğu bellik aynı kent olacak. Bunu yaparken kimsesiz alperen üstelik bizim kalbimizde, bu işi onlarla bu arada yaparak yürüyeceğiz. Yalnız domuzuna iyice binalar, konserler, yollar, parklar tahsis etmek ferah iyicene bile; ‘Karnım açgözlü, hastayım, acım var, neyleyim konseri, yolu parkı?’. Onun üzere bütün beraber yürüyeceğiz.”

Merkezin, Tarsuslular’a alımlı çalımlı olması dileğinde mevcut Başbuğ Seçer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Çocuk Yuvası öğretmenlerime başarılara diliyorum. Onlara güveniyorum. Çocuklarımızı sivilize bire bir Türkiye’dahi doğan, sivilize benzeri Türkiye’de büyüyen, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedefte yürüyen birer fert yerine yetiştirecekler. Bundan tek endişem yok.”

BAŞBUĞ BOZDOĞAN:  “HAKEZA BİR HİZMETİN TARSUS’A GELMESİNDEN YOZ ÇOK BAHTIYAR OLDUM”

Tarsus Şehremini Haluk Bozdoğan, çocukların gelişim sürecine yardım arz etmek amacıyla ilçeye kazandırılan Merkez’den ufuk Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer’e teşekkürname etti. Bozdoğan, “İki majör vakıa var. Biri sürdürülebilir, biri birlikte fonksiyonel olması. Toplumcu belediyecilik yaklaşımında üstelik Vahap Başkanımın yaklaşık 3,5 yıldır yaptığı hizmetleri çok yakından takip ediyorum. Bu halkaların devamında böyle aynı hizmetin Tarsus’a gelmesinden birlikte oldukça çok bahtiyar oldum” dedi.

BAŞKAN TARHAN: “BALA GELİŞİM MERKEZLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan, Mezitli’da hayata geçirdikleri eş ve çocukları önceleyen projeleri anlatarak, “Çocukları haddinden fazla önemsiyoruz. Bugün da Büyükşehir Uray Başkanımız böyle aynı projeye imza attı. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Share: