Ürettikleri kılıflarla ince posta şoförlerine “konfor” sağlıyorlar

Adana’nın Pozantı ilçesinde kadınların çalıştığı nesiç atölyesinde, tır ve kamyonlar amacıyla muhtelif boyut ve tasarımlarda koltuk kılıfı üretiliyor.

Pozantı’birlikte hayatiyetli Eren Eroğlu ve Mikail Okumuş, 2 yıl geçmiş açtıkları oluşum firmasında, tır ve kamyonlar için payanda kılıfları üretmeye başladı.

Kadın çalışanların, çizimlerin peşi sıra çıkarılan kalıpları dikerek oluşturduğu kılıflar, kalitesi ve rahatlığıyla arzu gördü.

Uzun el şoförlerinin mesailerinin balaban bölümünü geçirdiği tır ve kamyonların iç mekanı üzere himmet yürütülen atölyenin personel sayısı ve istihsal kapasitesi artırıldı, ürünlere muhtelif keyfiyet ve tasarımlarda silecek ve konsol koruyucular dahi eklendi.

Atölyede üretilen bindi kılıfı, silecek ve konsol koruyucular, çöz pazarın birlikte ensiz dışına gönderiliyor.

“Şoförlerin hayat alanlarını daha gani ayla ifade etmek üzere çalışıyoruz”

İşletme sahiplerinden Eren Eroğlu, AA muhabirine, kadınların elinde şekillenen ayrımlı renklerdeki destek kılıflarının sürücülerin beğenisini kazandığını söyledi.

Uzun saatler çevirici kullanan kamyon ve tır şoförleri için rahatlığın cesim olduğunu dile getiren Eroğlu, “Kamyon ve tır şoförleri, araçlarına dara aldıklarında günlerce evlerine dönemiyor. Sürücüler, yeri geldiğinde araçlarında uyuyor, aşındırmak yiyor. Tığ dahi şoförlerin bu dirim alanlarını daha bereketli ve birinci sınıf ağıl getirebilmek için çalışıyoruz.” dedi.

Eroğlu, 4 kişiyle başladıkları işte şu dakika 10’u kadın 14 kişiye istihdam sağladıklarını, yılda averaj 10 bin 800 ürün yaptıklarını aktararak, “Hamil kılıflarını Türkiye’deki bir nice ile gönderiyoruz. Bunun yanında ürünlerimizi yetersiz dışına birlikte pazarlıyoruz. Son yerine Macaristan’a 800 dayanak kılıfı ile göl ayağı paspası, engel ve yardımcı kılıftan oluşan 1500 yayın gönderdik. Romanya’ya bile 500 dayanak kılıfı satışı gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

“Ürettiklerimizi araçlarda görünce bahtiyar oluyorum”

Işlik çalışanlardan 4 bala annesi Emine Entelektüel, kazancıyla evinin geçimine ulama sağladığını dile getirdi.

Firmada kalıptan sâdır kumaşların kesimini gerçekleştirdiğini tamlayan Aydınlık, “Burada ürettiğimiz ürünlerin tırlarda ve kamyonlarda kullanıldığını görünce mutlu oluyorum.” dedi.

İlçede transport fail Hiçlik Bulat dahi adeta “ikinci evleri” kabilinden gördükleri araçlardaki konforun yetişkin olduğuna işaret etti. Bulat, aracında hem konfor hem birlikte bedii açıdan ilçede kadınların diktiği kılıfları tercih ettiğini belirtti.

Share: