Uran ve Teknoloji Bakanı Varank Adıyaman’da konuştu Açıklaması

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, “Biz hükümetlerimiz döneminde özel sektörün beraberinde olmaya, onları seçkin devir desteklemeye çalıştık.” dedi.

Adıyaman Kombinasyon Sanayi Bölgesi’nde yapı fabrikalarının açılışına katılarak kurdelelerini kesen Varank, yatırımcıların değme antlaşma yanında olduklarını söyledi.

Adıyaman’birlikte çokça adamakıllı açılışlarla, kurdele kesimleriyle programlarına bitmeme etiklerini dile getiren Varank, “Sabahın er saatlerinde başladık amma seçme kurdeleyi kestikçe enerjimiz bundan sonra artıyor. Bu firmamız 100 metrekarede 6 pasaj terzilik makinasıyla 2010 yılında faaliyet hayatına başlamış, deminden böyle devasa ayrımsız fabrikaya ulaşmışlar. Bu bizim hükümetlerimiz döneminde oldu. Herhangi Bir zaman hususi sektörün yanı sıra olmaya, desteklemeye çalıştık. Sağladığımız imkanlarla özel firmalarımızın önünü açtık.” diye niteleyerek konuştu.

İşletmelerin önceki 100 metrekarede başlayıp henüz sonraları fabrikalara dönüştüğünü anlatan Varank, şöyle konuştu:

“İşte 100 metrekareden böyle devasa tesislere hususi sektörlerimiz ulaştı. Şuanda bu firmamızda 120 vatandaşımız istihdam ediliyor amma Allah’ın izni ile 250’yi yakalayacaklar. Buradaki tekstilde sunturlu işler yapıyorlar İnşallah dış satım da yapacaklar. Nedeniyle onlar kazandıkça, Adıyaman kazanacak, Adıyamanlı hemşerilerimiz evlerine atlatmak götürebilecekler. Biz dahi ekonomimizi hem amele kardeşlerimiz hem üstelik müteşebbis kardeşlerimizle büyütmüş olacağız. Açılışını yaptığımız fabrikalara balkı olsun dilerken artağan rüşvet sağlamalarını diliyorum.”

Firmalara verilen teşvik belgeleriyle yatırımlar yapıldığını ifade fail Varank, şöyle bitmeme etti:

“Buradaki işletmeler 100 metrekarede üretim yapan sıradan tıpkısı esnaftan eş aynı fabrikaya dönüşmüş durumda. Bu birlikte bizim bu dönemde sanayiyi ve üretimi ne büyüklüğünde desteklendiğimizin bir göstergesi. Tabii bu yatırımlar oluyor ama kendi kendine olmuyor. İşte burada sağladığımız desteklerle, OSB’yi hazır kuzuluk getirmekle, verdiğimiz teşvik belgeleriyle bu firmalarımız yatırımlarını yapıyorlar. Ego aşağılık vatandaşlarımıza atlatmak kapısı olan böyle tıpkı tesisin kurdelesini kesmekten büyük sevinme duyuyorum.”Share: