Üniversitenin yanan yemekhanesine davul ve zurnalı küşat

ERZURUM, Atatürk Üniversitesi’nin çatısında sâdır ateş sonucu kullanılmaz arkaç mevrut 2 bin nefis merkezi yemekhane onarılarak, bateri-zurna eşliğinde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Üniversitenin kampüsü içerisinde vadi kayran 10 bin metre kare sınırlanmış alana cemaat yemekhanenin çatısında 20 Eylül’üstelik meridyen düzlemi saatlerinde sâdır cuşuhuruş utanmak ve paniğe bozukluk oldu. Yangına Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne kapalı itfaiye aracı ekiplerinin birlikte emniyetin sosyal olaylarda kullandığı TOMA ve birçok gelgel ve yapılış bindi verdi. Rüzgarında etkisi ile cuşuhuruş güdük sürede büyüdü ve alevler cümle çatıyı kapladı. Fert kaybı ve her yaralanmanın olmadığı ateş ekiplerin büyük tıpkısı mücadelesi sonucu 2 saat içerisinde kontrol altına alındı.

Aynı anda 2 bin kişiye bakım veren yemekhane zaman meridyen düzlemi saatlerinde davul-zurnalı düzenlenen törenle yeniden hizmete açıldı. 20 Eylül’dahi üniversitenin merkezi yemekhanesinin çatısında çıkan yangının sebep kaynaklandığının elan bilinmediğini ve bu konuda itfaiye aracı ve emniyetin çalışmalarının sürdüğünü belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı şu ifadeleri kullandı: “Sabık salı haset çokça acıklı ayrımsız kaza atlattık. Hamdolsun devletimiz bildirme kısa sürede bunu telafi etti. Şehrimizdeki özellikle valiliğimiz ve belediyelerimiz olmak amacıyla, onların desteğiyle zaman inşallah öğrencilerimize yemekhanemizde aşındırmak vermeye başladık. Merkezi yemekhanede sâdır yangın zımnında farklı birimlerde kemirmek dağıtıldı ve bastırık yaşanmadı. Zaman dahi inşallah gördüğünüz kadar yemekhanemizi açtık. Zaten çatıda kıtipiyoz ayrımsız şeyimiz var onun da bugün ihalesi yapılıyor ve yeryüzü bodur zamanda yağmurlar bastırmadan bitireceğiz. Yangının sistem sebebi araştırılıyor. İdari ve adli araştırması yapılıyor. Sonuçlanırsa sizlere bilgi vereceğiz. Burada bir anda 2 bin öğrenci kemirmek yiyor. Üniversitemizin 8 ayrı noktasında yemek veriyoruz.”Rektör Çomaklı ve dekanlar henüz sonra yemekhaneye geçerek, öğrencilerle birlikte öğlen yemeği yedi.Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Beyaz Perde Bölümü serencam derslik öğrencisi Ulviye Ünüvar, yemekhanede çok ucuz ve birinci sınıf yemek yediklerini belirterek, “Bu kadar kısa sürede açılacağını kimse beklemiyordu amma bir verimlilikle gine başlamışlar. Bence bu dahi iyice ayrımsız madde. Yemekler gelişigüzel zamanki kabil bugün bile çokça güzeldi” diye konuştu.Share: