Türkiye Triatlon Şampiyonası Finali’ne Antalyaspor damgası

Antalyaspor Triatlon Takımı, Isparta’nın Eğirdir ilçesinde planlı Türkiye Triatlon Standart Mesafe Şampiyonası’nda ikinci olarak kupa kazanma başarısı gösterdi. Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın Standart Vuzuh final ayağı Isparta’nın Eğirdir ilçesinde koşuldu. Yetersiz içinden bir nice bando ve sporcunun katıldığı konkur müthiş rekabete görüntü oldu.

Antalyaspor Triatlon Takımının Batur Tama, Nuri Acar, Sabri Kahraman Üfler, Mehmet Zahit Pişirici, Tatiana Vukolova, Şükrü Sinan ve Cemil Yıldızhan kadrosu ile katıldığı yarış Eğirdir Limanı’ndan kafa aldı. Al beyazlı sporcular Eğirdir Gölü’nde bin 500 metre kulaç atarak yüzme etabını tamamladıktan sonradan ilçe merkezinin birlikte karışma olduğu 10 kilometrelik parkurda velespit ile 4 volta atarak toplamda 40 kilometre pedal çevirdi. Bisikletin ardından koşun etabına sabık sporcular, Eğirdir yarımada içerisinde koşulan 10 kilometrelik mesafenin böylelikle bitiş çizgisine ulaştı.

Antalyaspor Triatlon Takımı sporcularından Keleş Tama, sağlam etaplar böylelikle genel tasnif ve gözyaşı grubunda birinci gelerek 2 kızıl madalya kazandı ve etkinliğe mühür vuran benibeşer oldu. Antalyaspor namına yarışan ayrımsız farklı kalburüstü sportmen Nuri Enerjik ise öz gözyaşı grubunda birinci gelerek kızıl madalya kazanan sporcular arasında yerini aldı.

Al-beyazlı takımın kudretli sporcusu Keleş Tama, final yarışında elde ettiği birincilikler ile bu arada zaman boyunca elde ettiği başarıların toplamı sonucunda Türkiye Triatlon Şampiyonası standart uzaklık şampiyonu, umumi ve yaş grubu şampiyonu olurken; Antalyaspor Triatlon Takımı de bütün sporcuların topladığı puanlarla sıralaması belirlenen takımlar klasmanında Türkiye Triatlon Standart Küşayiş Şampiyonası’nda ikinci namına yürek kazanma başarısını gösterdi.

Kazandığı başarılarla Türkiye Triatlon Şampiyonası finali’ne damgasını vuran Antalyaspor Triatlon Takımı, 15-16 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde Alanya’da düzenlenecek Avrupa Triatlon Kupası’nın 2022 ayağında boğuşmak amacıyla hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. – ANTALYA

Share: