Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalbi Sakarya’da atacak

Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. Göl Ayağı yarışları hafta sonu Sakarya’da yapılacak. 70 komütatör, 70 tayyareci ve 4 takımın ortaklık sağlayacağı yarışmada sporcular, böke başlamak amacıyla korkunç savaş edecek.

Sakarya’da Türkiye’nin yer prestijli otomobil sporu yarışı Türkiye Off-Road Şampiyonası, bu hafta sonu start takanak. Otomobil sporu tutkunları Sakarya Büyükşehir Spor Cezire Tesisleri’nde ve mukannen güzergahlarda dem kesen heyecana ortak olacak. 70 kurgu, 70 uçucu ve 4 takımın katılım sağlayacağı yarışmada sporcular, böke girmek amacıyla korkunç savaş edecek. Bu çerçevede 9 Ilkgüz’de başlayacak olan şampiyonanın lansman programı gerçekleşti. Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Kocaman, Sakarya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, 54 Otomobil Sporları Kulübü üyeleri katıldı.

Lansman programında konuşan Kebir, güç tıpkısı kadem kaydedilen 260 dönüm toprak üzerine 850 metre drag pisti, 12 bin metrekare karting, süpermoto ile drift alanı olan Spor Cezire Tesisleri’nde yapılacak olan bu yarışın çabucak bir baş olduğunu belirtti. Sakarya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Off-Road yarışları Sakarya’nın geçmişten bugüne organizasyonlara ocak sahipliği yaptığı, yabancısı olmadığı ayrımsız kombinezon olduğunu aktardı. Bökelik, 9 Ilkgüz Cuma günü antrenmanlarla başlayacak, 11 ve 12 Eylül’de iki değişik kıç yarışıyla serencam bulacak. Sakarya’da dinamik araba tutkunu binlerce sporsever yarışları Karaköy ile Kömürlük etaplarında hazırlanan alanlarda dakika be an izlem edecek.

Bilal Icra Vekili: “Yolumuza eksiksiz doğal gaz bitmeme edeceğiz”

Yarışların orman ve seyir etabı gelmek amacıyla iki etaptan oluştuğunu nâkil 54 Araba Sporları Kulübü Başkanı Bilal Nazır, “2021 sezonunda anne sponsorumuz olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız kodifikasyon Türkiye’de bildirme kudretli organize oldu ve bununda ödülünü geçtiğimiz aylarda aldık. 2022 sezonunda bu başarımızı taçlandırmak adına tekrardan tıpkısı organizasyona kalkıştık ve bu senede yolumuza tam doğal gaz devam edeceğiz. Bunun yanında Spor Cezire Tesisleri çabuk bir şekilde ilerliyor tamamlandığında çokça henüz ayrımlı organizasyonlarla karşınıza çıkacağız. 9-10-11 tarihlerinde düzenlenecek olan şampiyonasının 5. Kadem yarışları 2 etaptan oluşuyor” dedi.

Ekrem Şanlı: “Kalımlı tesisleri yarmak amacıyla lüzumlu işlemleri başlatıyoruz”

Hafta sonu gerçekleşecek olan bökelik amacıyla hazırlıkların tamam hızıyla sürdüğünü nâkil Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Yetişkin, “Pistten geliyorum ve yoğun bire bir emek var, rampalar yapılıyor. Bizde tesisler üzerine ayrımsız ay zarfında vacip çalışmaları sonlandırmak için ihaleye çıkıp tamamen temelli tesisleri beğenmek için vacip işlemleri başlatıyoruz” diyerek konuştu. – SAKARYA

Share: