Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın kalbi Sakarya’da atacak

Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. Göl Ayağı yarışları hafta sonu Sakarya’da yapılacak. 70 vesile, 70 tayyareci ve 4 takımın katılma sağlayacağı yarışmada sporcular, şampiyon doğmak amacıyla kıyasıya savaşım edecek.

Sakarya’da Türkiye’nin sunu prestijli araba sporu yarışı Türkiye Off-Road Şampiyonası, bu hafta sonu başlama matlup. Makine sporu tutkunları Sakarya Büyükşehir Spor Cezire Tesisleri’nde ve makul güzergahlarda kan kesen heyecana eş olacak. 70 vesile, 70 uçucu ve 4 takımın ortaklık sağlayacağı yarışmada sporcular, böke tutmak üzere kıyasıya mücadele edecek. Bu çerçevede 9 Eylül’de başlayacak olan şampiyonanın lansman programı gerçekleşti. Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Balaban, Sakarya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, 54 Makine Sporları Kulübü üyeleri katıldı.

Lansman programında mütekellim Oylumlu, ciddi bir hamle kaydedilen 260 dönüm yer konusunda 850 metre drag pisti, 12 bin metrekare karting, süpermoto ile drift alanı olan Spor Ada Tesisleri’nde yapılacak olan bu yarışın vakit kaybetmeden benzeri kafa olduğunu belirtti. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise Off-Road yarışları Sakarya’nın geçmişten bugüne organizasyonlara karı sahipliği yaptığı, yabancısı olmadığı bir kodifikasyon olduğunu aktardı. Şampiyonluk, 9 Ilkgüz Cuma Namazı günü antrenmanlarla başlayacak, 11 ve 12 Eylül’de iki ayrımlı bukanak yarışıyla son bulacak. Sakarya’da kıpırdak otomobil tutkunu binlerce sporsever yarışları Karaköy ile Kömürlük etaplarında hazırlanan alanlarda dakika be zaman izleme edecek.

Bilal Vekil: “Yolumuza mecmu doğal gaz devam edeceğiz”

Yarışların orman ve azimet etabı gelmek üzere iki etaptan oluştuğunu nâkil 54 Araba Sporları Kulübü Başkanı Bilal Nazır, “2021 sezonunda ana sponsorumuz olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile alay malay yaptığımız kombinezon Türkiye’de bildirme kalburüstü kodifikasyon oldu ve bununda ödülünü geçtiğimiz aylarda aldık. 2022 sezonunda bu başarımızı taçlandırmak adına tekrardan bire bir organizasyona kalkıştık ve bu senede yolumuza bütün doğal gaz bitmeme edeceğiz. Bunun birlikte Spor Cezire Tesisleri hızlı aynı şekilde ilerliyor tamamlandığında çok daha değişik organizasyonlarla karşınıza çıkacağız. 9-10-11 tarihlerinde düzenlenecek olan şampiyonasının 5. Bacak yarışları 2 etaptan oluşuyor” dedi.

Ekrem Oylumlu: “Temelli tesisleri açmak amacıyla zaruri işlemleri başlatıyoruz”

Hafta sonu gerçekleşecek olan bökelik için hazırlıkların bilcümle hızıyla sürdüğünü aktaran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Oylumlu, “Pistten geliyorum ve vahim tıpkısı iş var, rampalar yapılıyor. Bizde tesisler üstüne ayrımsız ay zarfında gerekli çalışmaları sonlandırmak için ihaleye çıkıp tamamen sürekli tesisleri yapmak amacıyla lüzumlu işlemleri başlatıyoruz” diye konuştu. – SAKARYA

Share: