Türkiye Kırıcı Koşusu Şampiyonası, 11 Eylül’de Trabzon’da düzenlenecek

Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası’nın 11 Ilkgüz Pazar haset Trabzon’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Köprübaşı Belediye Başkanı Mürtefi Ziyalı, Trabzon Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Şair Çetiner ve Köprübaşı Keskin Koşuları organize sorumlusu Göksal Purtuloğlu, tarihi Kervan yolu üzerinde yapılması planlanan çığlık koşusu güzergahında incelemelerde bulundu.

Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda devam edecek ve Kahvedüzü mevkisinde sona erecek yarışlar, 12 kilometrelik güzergahta yapılacak.

Büyükler ve 20 gözyaşı altı kategorilerinde yaklaşık 350 sporcunun katılması muhtemel organizasyonda milli mızıka seçmelerinin de yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Sporcularımız, Köprübaşı kabilinden katıksız güzellikleriyle civar plana sâdır ilçemizin parkurunda yarışacak olmanın heyecanı zarfında. Bu sebepten katılımın faziletkâr olmasını hedefliyoruz. Bu yıl sloganımız AFAD gönüllülerine farkındalık rekzetmek. Bu büyük organizasyonda iş birliği içre olduğumuz paydaşlarımıza şimdiden çokça teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Âşık Çetiner üstelik bulunmaz sporculara karı sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşayacaklarını belirterek, organizasyona tam sporseverleri davet etti.

Share: