Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Adım Puanlı Öğün Yarışları’nda önceki çağ etapları tamamlandı

Türkiye Velespit Federasyonu vasıtasıyla Kırıkkale’bile düzenlenen Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Girişim Puanlı Posta Yarışları’nın önce gününde gailesiz erkekler 96 kilometre, 17 yaş altı rical 75 kilometre ve 15 yaş şeş rical 58 kilometre etapları tamamlandı.

Genç erkekler 96 kilometrede Torku Şekerspor’dan Ramazan Yılmayan birinci, Konya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bisikletçileri Emre Yuca ikinci, Said Mustafa Erdemli bile üçüncü oldu.

17 gözyaşı altı erkekler 75 kilometre ise birinciliği Ankara Kıbrıs Bisiklet Spor Kulübü sporcusu Emre Kaplan, ikinciliği Atak Bilgisizlik, Spor ve İzcilik Kulübünden Haktan Ramazan Sayan, üçüncülüğü da Konya Büyükşehir Belediyesporlu çifttekerci Tunahan Pahal elde etti.

15 gözyaşı şeş rical 58 kilometre üstelik Taşkentspor Deneyimsizlik ve Spor Kulübünden Necdet Günaydın bir numara, Selçuki Belediyespor Kulübü sporcusu Göktürk Yüzerler ikinci, Ankara Kıbrıs Çiftteker Spor Kulübü bisikletçisi Veli Erülkü dahi üçüncü oldu.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin çokça muhteşem tıpkı organizasyona aile sahipliği yaptığını söyledi.

Bir müddet öncede ilde Yıldızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasının düzenlendiğini anımsatan Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

“Bunlar ilimizin majör antrenmanları. Önümüzdeki yıl inşallah özellikle Bisiklet Federasyonunun düzenleyeceği görünmek için, uluslararası yarışmalara birlikte familya sahipliği beğenmek istiyoruz. Zaman, yarın ve alım satım günü ilimizde 9 aşama dizgi edildi. Aldığım bilgilere göre da şu temel kadar Türkiye’birlikte düzenlenen arz açık katılımlı çiftteker yarışması ilimizde gerçekleştiriliyor. 33 ilden 430 civarında sportmen ve 70 kulüp katılıyor. Bu organizasyonla biz üstelik ilimizin tanıtımını yekpare Türkiye’ye etme fırsatı elde ediyoruz.”

7. Adım Puanlı Nöbet Yarışları’nda, erte master erkekler 96 kilometre, 17 yaş altı kızlar 75 kilometre, 15 yaş şeş kızlar 58 kilometre, 25 Ilkgüz Aksata haset ise kriteryum etapları koşulacak.

Share: