Türk Kızılaya ilişkin 2 tır Pakistan için yola artık

Baskın felaketinin yaşandığı Pakistan’a Türk Kızılay eliyle iki tırdan oluşan insancasına arkalama malzemesi daha gönderildi.

Türk Kızılaydan yapılan açıklamaya bakarak, tahminî 30 milyon insanın etkilendiği sellerin peşi sıra Pakistan’daki afetzedelere yardım gönderilmesi amacıyla hızla harekete geçildi.

Pakistan Kızılayı ile eş güdüm zarfında bölgedeki ivedili ihtiyaçları tespit ederek önce etapta 300 aileye 16 bin Pakistan rupisi ile 300 hıfzıssıhha kiti, 600 benzen bidonu ve afetzedeleri salgın hastalıklardan yüklenmek amacıyla 1500 sineklik gönderen Türk Kızılay, önceki müdahalenin ardından içerisinde 16 metrekarelik 200 afet çadırı, 2 bin battaniye, 335 sünger yatak, 150 koşa çizme, 140 kürek ve 20 yağmurluğun bulunduğu iki tırlık malzemeyi dahi kesim halkına yaymak için Erzurum’birlikte kâin Kuzeydoğu Anadolu Mıntıka Kıran Dalavere Merkezinden uğurladı.

“İyilik Trenleri”nin rotası bu posta Pakistan olacak

İçerisinde evgin ihtiyaçların bulunduğu iki tırlık insanca arkalama malzemesini AFAD’ın koordinasyonu ve ayrıksı sivil sosyete kuruluşlarının desteğiyle henüz önce Afganistan’a gönderilen “İyilik Trenleri” bu defa Pakistan’a gidecek.

Pakistan’birlikte afetzedelere ulaştırılacak olan geçmiş katar 30 Ağustos’ta tarihi Ankara Garı’nda planlı törenle yola çıkacak.

Ülkede dominant felaketinden etkilenenler için arkalama kampanyası bile başlatan Türk Kızılay, bağışçılarından mevrut yardımları nahiye halkına aksettirmek için seferber oluyor.

Türk Kızılay yoluyla Pakistan halkının tahakküm günlerinde desteklemek talip hayırseverler 168 Çağrı Merkezi ve www.kizilay.org.tr üzerinden veya “PAKİSTAN” yazıp 2868’e SMS göndererek bindi olabilecek.

Share: