Turgutlu Belediyesi Semiz Pehlivan Güreşleri İçin Kavrayışsız Tadat Başladı

Turgutlu Belediyesi ocak sahipliğinde bu yıl Semiz Pehlivan Güreşleri’nin üçüncüsü düzenlenecek. Türkiye’nin adlı başpehlivanlarının üstelik katılacağı Semiz Güreşçi Güreşleri, 8 Ilk Teşrin Cumartesi haset saat 09.00’dahi Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’birlikte güreşseverleri ağırlayacak.

Turgutlu Belediyesi, Besili Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor. Türkiye’nin en adlı başpehlivanlarının mücadelesine birlikte sahne olacak Besili Güreşçi Güreşleri’ne kısaca 400 pehlivan katılacak.

Turgutlu Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 8 Teşrinievvel cumartesi günü Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’üstelik gerçekleşecek. Müsabakalar saat 09.00’üstelik başlayacak ve dönüş boyu sürecek. Yağlı Güreşçi Güreşleri kapsamında 7 Teşrinievvel Cuma Namazı haset saat 18.00’birlikte başpehlivanların katılımıyla Turgutlu Belediyesi Bakım Binası önünden küçümseme yürüyüşü da gerçekleşecek.

Üçüncü sefer düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşleri karşı açıklamada mevcut ve cümle Turgutlu halkını güreşlere davet eden Turgutlu Belediye Reisi Dokunaklı Akın, “Semiz Pehlivan Güreşlerimizi bu sene üçüncü posta düzenlemeye hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu yıl birlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan güreş severlerimize unutamayacakları aynı dönüş yaşatacağız. Adlı başpehlivanlarımızla gelişigüzel genç güreşçilerimizin üstelik asker meydanında savaşım edeceği Semiz Güreşçi Güreşlerimize kamu hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Share: