Tunceli ruzname haberleri: Terörden arındırılan Tunceli yaylarına gezici lavabolar gönderildi

Terörden arındırılan Tunceli yaylarına gezmen lavabolar gönderildi

Tunceli’nin kırsal kesimlerine yaylacılar için ayakyolu ve duş konteynerleri yerleştirildi

TUNCELİ Devletin başarılı operasyonları sonucu terörden arındırılan Tunceli’nin kırsal kesimlerinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar üzere il eliyle yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla duş ve ayakyolu konteynerleri gönderildi.

Tunceli Valiliği öncülüğünde DAP İdaresi ve İl Özel İdaresinin dahi destekleriyle, devletin muvaffakiyetli operasyonları ile terörden arınan Tunceli’nin kırsal alanlarına hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için duş ve aralık konteynerleri yerleştirildi. İl Özel İdaresi bahçesinde tanıtılan konteynerleri inceleyen Tunceli Valisi Mehmet Mürtefi Özkan, vatandaşların cebin terini ekmeğe dönüştürmeleri çalışmalarının bitmeme ettiğini belirterek, 2 sene gibi gelişmemiş süre içerisinde 200 kilometrelik mera ve yaylalardaki efsanevi sulama tesislerini hayata geçirdiklerini söyledi.

“Yayla ve meralarımızdaki yasakları kaldırdık”

Coğrafyasıyla gusto harikası olan insanıyla hatırlı ve hürmetli olan Tunceli’nin senelerce terör örgütlerinin baskısı altında kaldığını nâkil Tunceli Valisi Mehmet Mehabetli Özkan, “Tunceli yıldırı örgütlerinin açtığı yaraları bağrında taşımıştır. Şimdilerde ise çokça şükür sağlık kenti olan Tunceli ilimiz Cumhurbaşkanımızın himayeleri bakanlarımızın ve bakanlıklarımızın desteği yerel kalkınma ajanslarımızın desteği ve arkadaşlarımızın gayreti ile bu yaraları sarmaya yarım yamalak mütezayit hizmetleri gidermeye bitmeme ediyoruz. Takkadak içtimai alanda kent merkezlerinde ki çalışmalarla değil Tunceli ilimiz imdi kırsalında bile yol ve akarsu hizmetleri bunun birlikte dahi ekincilik ve hayvancılık alanında de posta yürümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yaylalarımız ve meralarımızda önceleri terörden mevrut yasakları kaldırdık bundan sonra insanımız bu alanları emeği ve alın teri ile ekonomimize kazandırır ağıl geldi. Bu süreçte insanlarımızın plato ve meralarda ki yaşantısını kolaylaştırmak için İl Hususi İdare ve DAP İdaremiz, Fırat Kalkınma Ajansımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve parçalanmamış kurumlarımızla birlikte çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. 2 sene kadar kısa müddet içerisinde 200 kilometre civarında kullanılmamış mera ve plato yollarını efsanevi sulama tesislerini uzunlamasına hayata etmek üzere mücahede gösteriyorlar. Bundan sonrasında de güzide ve güzelim coğrafyamızı insanımıza hem bir güzellik hem birlikte karşı terini ekmeğe dönüştüreceği benzeri alan haline aktarmak üzere çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bugün burada bire bir kısmını gördüğünüz çalışmalar inşallah DAP idaremizin desteği İl Özel İdaremizin birlikte katkısıyla bitmeme edecek. İnşallah hedeflediğimiz benzeri turizm, ekincilik ve sporla dimdik hayat kenti yerine düşündüğümüz Tunceli ilimiz çokça bodur ayrımsız zamanda Cumhurbaşkanımızın himayeleri ve arkadaşlarımızın gayreti ile ulaşacak” dedi.

Share: