Trakya’da vatandaşlar toplumsal göz projesi amacıyla başvurularını yapmaya başladı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal basamak projesine başvurularını yapmaya başladı.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Şişman Sosyal Hane Projesi” diyerek nitelenen proje kapsamında Edirne’bile (Tarz, Vurdumduymaz, İpsala, Keşan, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü) 1350, Kırklareli’nde (Dalan, Pınarhisar, Lüleburgaz, Kofçaz, Demirköy, Babaeski) 1050, Tekirdağ’de (Süleymanpaşa, Hastalıklı, Muratlı, Hayrabolu, Saray) 3 bin 100 konut yapılacak.

E-devlet’in yanı sıra kamu bankalarından Ziraat ve Halk bankalarından bile müracaat yapılabiliyor.

Bu kapsamda Trakya’birlikte aktif vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren bankalara gelmeye başladı.

Edirne’üstelik Halkbank’a evraklarıyla mevrut vatandaşlar derya oluşturdu.

Başvuru yapan vatandaşlardan Süleyman Yakurutlu, AA muhabirine, projenin sülale sahibi sıfır vatandaşlara umut olduğunu söyledi.

Projenin evi olmayanlara ev sahibi olmaları amacında emeksiz sağlayacağını belirten Yakurutlu, “Hep tümce kıvançlı şu zaman. Bu projeden memnunuz, devletimiz insanlarımız üzere uğraşıyor. Bu projeler gençlerimizin geleceği amacıyla yapılıyor.” dedi.

Yakurutlu, toplumsal bölük projesinin aile fiyatlarını da düşüreceğini öngördüğünü belirtti.

Kıbrıs Gazisi Hasan Kurt birlikte müracaat üzere bankaya geldi.

Gazilere tanınan haktan takip etmek istediğini dile getiren Kurt, “Ad Çekme çekimi var mı yok mu? Iptila ediyorum. 69 yaşındayım bu yaştan sonradan hakeza aynı imkan çıktığı için haddinden fazla memnunuz. İnşallah şansımız emir subayı harcama dahi kurasız sülale sahibi oluruz.” diyerek konuştu.

“Bu cins projelerin artmasını arzu ediyoruz”

Kırklareli’nde kıvrak Evren Kayalarlı da, projenin familya sahibi olabilmek amacıyla kebir okazyon olduğunu söyledi.

Bu fırsatı kullanmak amacıyla bankaya gelerek müracaatta bulunduğunu tamlayan Kayalarlı, “Devletin hakeza bire bir imkanı sunması, halkına cemaat çıkması çok iyice tıpkısı olay. Bu çeşit projelerin artmasını dilek ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olmayı seçme âdem gibi istediğini tamlayan Kayalarlı, “İnsanın başını sokacağı güvence bir yeri olması hayattaki sunu evire çevire şeylerden birisi.” dedi.

Ekrem Güner de sülale fiilen başlamak için müracaat ettiğini kaydetti.

Güner, içtimai bölük sayısının arttırılmasını istedi.

Tekirdağlı vatandaşlar de bankalarda başvurulara başladı.Share: