TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Umumi Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, orak ayı ayında meydana mevrut gidiş geliş kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli dahi mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak temmuz ayında, Türkiye genelinde 213’ü âdem evladı, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı başlamak için mecmu 41 bin 763 gidiş geliş kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 güç yaralandı, 260 gönül birlikte hayatını kaybetti. Yılın evvel 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e artık. Orak Ayı ayında arz çokça kaymakamlık trafik kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da adam, yaralanmalı ve maddi hasarlı hep 4 bin 503 kaza meydana geldi, bu kazalarda 10 hayat hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa takip etti. Sunma beş altı kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 sürücü bile alkollü namına kurgu kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 komütatör ise trafikten menedildi.

Öte yandan trafik kazalarında sunu yoğun tanıdık güdücü hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını öğün, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, uç geçit ve kaplamanın yurt olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan izleme ve tahvil kuralına uymamak, arkadan darp, dolaşma kurallarına uymamak, al mum yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, pusat giremez gidiş geliş işareti bulunan yerlere eksiltmek, bulaşan ve ekol geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü kötülemek, alkollü yerine dil kabul etmek, baş döndürücü bir anda komütatör koymak, mürur yasağı olan yerlerden sarkıtmak ve kavisli şekilde yahut haram olan yerlere park etmeköShare: