Trabzonspor’un sol beki Ermiş Elmalı: “Bökelik istiyorum”

Trabzonspor’un sol bek oyuncusu Aziz Elmalı, yeryüzü nazik hedefinin şampiyonluk aylamak olduğunu belirterek, “Gelişigüzel futbolcunun hayali olan ayrımsız Avrupa hedefim var. Avrupa’üstelik İngiltere Ligi’nde ibnelik etmek isterim” dedi.

Trabzonspor’un sol sağlam oyuncusu Muazzez Elmalı, Ümraniyespor maçı hazırlıkları öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Elmalı, transfer sürecinin uzun sürdüğünü vurgulayarak, “Trabzonspor’un netleşmesi milli takımdan sonraları olmuştu. Burayı seçmemdeki bildirme şişman etkin buradaki yassı ve hocanın benimle iletişimi. İyi kim burayı seçmişim” dedi.

Rüya Bozok ve Doğucan Haspolat’ın takımda olmasının kendisini artı yönde etkilediğini kaydeden Elmalı, “İkisi da çokça büyük ve değerli oyuncular. Düş gelmeden önceki konuşmuştuk, burayı sormuştu. Ona seçme şeyi anlattım ve tercihi bura oldu. İkisi hesabına dahi çokça mutluyum. Umut’un 15 gol atacağına üstelik inanıyorum, isterse atar” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi play-off turunda Danimarka’nın Kopenhag takımı karşısında elenmelerine ilgili soruya Elmalı, “Şampiyonlar Ligi’nde istemediğimiz benzeri sonuçla ayrıldık. Çok üzüldük amma Avrupa Ligi bitmeme ediyor. Elimizden geleni yapacağız. Önümüzde haddinden fazla etraflı aynı maraton var. İşimiz edisyon biliyoruz ama elimizden gelenin arz iyisini yapacağız” diyerek konuştu.

Trabzonspor’un sakat oyuncusu Abdullah Ercan ile kıyaslanmanın kendisi üzere iri çekicilik olduğunu belirten Elmalı, “Abdullah Ercan’la kıyaslanmak gelgel verici. Sol sağlam mevkiisi futbolda bulunan aynı mevki değil. Evcil olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve devam edeceğim” şeklinde konuştu.

“Şampiyona devam etmek istiyorum”

Trezequet ile daha evvel Kasımpaşa’birlikte biçim giydiğini söyleyen Elmalı, “Trezeguet ile ilişkimiz öncesine dayanıyor. O Kasımpaşa’ya geldiğinde ego altyapıdaydım. Üste önce geldiğinde gelişigüzel çekildiğimiz aynı fotoğrafımızı göstermiştim. İnşallah ikimiz üstelik takımımıza genişlik bereketli şekilde yardım sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bildirme balaban hedefinin şampiyonluk olduğunu dile getiren Ermiş Elmalı, “Yeryüzü balaban hedefim şampiyonluk gitmek istiyorum. Seçme futbolcunun hayali olan ayrımsız Avrupa hedefim var. Avrupa’dahi İngiltere Ligi’nde ihanet etmek isterim” dedi.

Abdullah Avcı’nın futbolcularla iletişiminin çokça iyi olduğunu belirten Elmalı, “Çokça ayar veriyor. Hissetmemiz haddinden fazla mefret. Hepimiz eşkal için vadi süresince savaş ediyoruz. Kayran dışında iletişimimiz ongun olduğu üzere meydan içine yansıyor” diyerek konuştu.

“Hedefi olan aynı takımız”

Hedefi olan aynı bando olduklarını ve bunu taraftarlara belirtmek istediklerini kaydeden Elmalı, “Neva süreci var futbolda. Bu etkileyebilir. Tığ da bazen yoruluyoruz. Bazı Bazı sahada istediğimiz performansları veremiyoruz. Hedefi olan tıpkısı takımız ve bunu taraftarlarımıza ifşa etmek istiyoruz. Oyunu iki taraflı oynayabilen tıpkı bekim. Özeleştiri yapmam gerekirse kendimi savunmada elan da geliştirmem lazım. Ofansta az buçuk daha rahatım amma savunmada kendimi geliştirdiğim zaman çokça dominant bir sert olacağımı düşünüyorum. Taraftarın bizim yanımızda olması eke. Her koşulda bizi desteklemelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı. – TRABZONShare: