Trabzonsporlu Eren Elmalı: İyi ki burayı seçmişim

Trabzonspor’un Ümraniyespor maçı hazırlıklarında mütekellim ve nakil sürecini değerlendiren topçu Eren Elmalı, “İyi kim burayı seçmişim’ dedi.

Spor Göt Süper Lig’in 5’inci haftasında Ümraniyespor ile karşılaşmaya hazırlanan Trabzonspor, basına vazıh antrenman yaptı. Bordo-mavili takıma zaman başında Kasımpaşa’dan nakil olan Muazzez Elmalı, antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Trabzonspor’a ayrıntılı ayrımsız süreç böylece aktarma olduğunu belirten Muazzez Elmalı, “Çokça tafsilatlı bir para aktarımı süreci olmuştu ama Trabzonspor’un netleşmesi milli takımdan sonradan olmuştu. Burayı seçmemdeki sunma büyük enerjik buradaki düz ve hocanın benimle iletişimi. İyi kim burayı seçmişim” dedi.”İKİSİ ADINA DAHI ÇOK MUTLUYUM “Umut Bozok ve Doğucan Haspolat’ın takımda olmasının kendisini artı yönde etkilediğini belirten Elmalı, “İkisi birlikte çokça nazik ve zer oyuncular. Umut gelmeden ilk konuşmuştuk, burayı sormuştu. Ona gelişigüzel şeyi anlattım ve tercihi bura oldu. İkisi adına üstelik çokça mutluyum. Düş’un 15 gol atacağına birlikte inanıyorum, isterse atar” diyerek konuştu.”ÖNÜMÜZDE MUFASSAL BİR MARATON VAR”Şampiyonlar Ligi’ne veda ettikleri için ümitsiz olduklarını tamlayan sol sert, “Şampiyonlar Ligi’nde istemediğimiz tıpkısı sonuçla ayrıldık. Haddinden Fazla üzüldük ama Avrupa Ligi bitmeme ediyor. Elimizden geleni yapacağız. Önümüzde haddinden fazla etraflı benzeri maraton var. İşimiz baskı biliyoruz amma elimizden gelenin yeryüzü iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.  “ABDULLAH ERCAN’A BENZETİLMEK ÇEKICILIK VERİCİ”Elmalı, Trabzonspor’un bozuk oyuncusu Abdullah Ercan ile kıyaslanmanın kendisi üzere iri alim olduğunu söyleyerek,  “Abdullah Ercan’la kıyaslanmak çekicilik donör. Sol sağlam mevkisi futbolda bulunan bire bir mutluluk değil. Domestik kendisine elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve bitmeme edeceğim” dedi.Trabzonspor’un Mısırlı oyuncusu Mahmoud Trezeguet ile Kasımpaşa’üstelik oynadığı dönemde tanıştıklarını anlatan Elmalı şöyle konuştu: “Trezequet ile ilişkimiz öncesine dayanıyor. O Kasımpaşa’ya geldiğinde ben altyapıdaydım. Başkaca geçmiş geldiğinde birlikte çekildiğimiz tıpkısı fotoğrafımızı göstermiştim. İnşallah ikimiz üstelik takımımıza en ferah şekilde ulama sağlayacağız””PREMİER LİG’DE OYNAMAK İSTERDİM”Takımdaki hedeflerini anlatan Elmalı, “En balaban hedefim şampiyona varagelmek istiyorum. Rastgele futbolcunun hayali olan benzeri Avrupa hedefim var. Avrupa’dahi dahi Premier Lig’bile oyalamak isterdim” dedi.”BAZEN İSTEDİĞİMİZ PERFORMANSI VEREMİYORUZ”Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’nın hem takımla hem bile kendisiyle iyi tıpkısı iletişimi olduğunu anlatan Elmalı şunları söyledi: “Abdullah hocanın iletişimiz bizimle haddinden fazla bereketli. Çok değer veriyor. Hissetmemiz haddinden fazla mehabetli. Hepimiz model amacıyla meydan zarfında mücadele ediyoruz. Vadi dışında iletişimimiz bol olduğu için meydan içine yansıyor. Harmoni süreci var futbolda. Biz dahi arada bir yoruluyoruz. Kimi Vakit sahada istediğimiz performansları veremiyoruz. Hedefi olan benzeri takımız ve bunu taraftarlarımıza göstermek istiyoruz””KENDİMİ SAVUNMADA ELAN ÜSTELIK GELİŞTİRMEM LAZIM”

Kendi gelişimini ve performansını değerlendiren 22 yaşındaki oyuncu Elmalı, “Oyunu iki yönlü oynayabilen ayrımsız bekim. Özeleştiri yapmam gerekirse kendimi savunmada daha üstelik geliştirmem geçişsiz. Ofansta az buçuk henüz rahatım ama savunmada kendimi geliştirdiğim antlaşma çokça baskın bir katı olacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

Share: