Trabzon’da 3 kızını tabancayla öldürmüştü! O ata, mahkemede konuştu: Allah’tan af diliyorum

Trabzon 1. Dokunaklı Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, Of ilçesine ilişkin Uluağaç Mahallesi’nde 31 Ağustos 2021’birlikte kızları Yaren (10), Hiranur (7) ve Elif Beyza Göktaş’ı (4) tabancayla vurarak öldüren mevkuf sanık Emre Göktaş, Iğdır S Tipi Sadık Ceza İnfaz Kurumundan Curcunalı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

“ALLAH’TAN AF DİLİYORUM”

Için, “üstsoy veya altsoydan birine ya üstelik kayırıcı yahut kardeşe karşı çocuğa evet dahi üst yahut can kuşu bakımından kendisini savunamayacak durumda mevcut kişiye karşı düşünülerek katil” suçundan 3 kat ağırlaştırılmış hapisle cezalandırılması istenen sanık Göktaş, savunmasında, ruh bilimsel sorunları olduğunu ve olayı hatırlamadığını müstakbel sürerek, “Böyle tıpkı olaya karıştığım üzere haddinden fazla üzgünüm. Kimsenin başına gelsin istemezdim. Allah’tan af ve gufran diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“NASIL YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Eşiyle geçimsizlikleri olduğunu aktaran Göktaş, olaydan 1-2 kamer evvel eşinin babaevine gittiğini ve çocuklarıyla iletişim halinde olduklarını belirterek, pandemi nedeniyle eşi sökel olduğu üzere çocukları aldığını ve büyük kızının karışmak istemediğini söyledi. arada bir çocuklarını köye götürdüğünü ve olayı hatırlamadığını müstakbel süren Göktaş, “Böyle bir düşüncem olsa görüngü elan önceki birlikte gerçekleşebilirdi. Köyüme gitmiş, evdeydim. Çocuklarla evde baziçe oynadık, sıkıldılar gezmeye gittik. Görüngü günü kargaşa içindeydim. Görüngü anını hatırlamıyorum. Katil olayını ne şekilde gerçekleştirdiğimi, ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum.” beyanlarında bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanığın eşi Sibel Göktaş ise beyanında, eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, cezalandırılmasını rica etti. Cumhuriyet Altını savcısı ve sanık avukatının beyanlarının arkası sıra duruşma heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

NELER YAŞANMIŞTI?

31 Ağustos 2021’üstelik kızları Yaren, Hiranur ve Elif Beyza Göktaş’ı tabancayla vurarak öldüren Emre Göktaş gözaltına alınmıştı. Daha sonradan tutuklanan maznun, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinde 2 Ilkgüz 2021’dahi bileklerini keserek intihara adım etmişti.Share: