Tekirdağ’da Göreve Başlayan İtfaiye Erleri Ahit Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde göreve başlayan İtfaiye Dairesi Başkanlığı personelinin ahit töreni gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi’ne aday işyar namına yerleştirilen ve zorunlu eğitimleri başarı ile tamamlayarak birincil memurluğa atanan 50 itfaiye erinin yemin töreni yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası çok gayeli salonda gerçekleştirilen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Şayan Albayrak, itfaiye erlerinin çokça koca ve hayati aynı görevi üstlendiklerini belirterek, “2014 yılından bu yana itfaiyecilik alanında şanlı atılımlar ve yenilikler yaptık. İtfaiye istasyonlarımızı günümüz teknolojisine uygun gündeş ekipmanlarla donattık. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz vakalara engelleme konusunda dünya standartlarını yakalamış durumda. Bu bile bizleri az çok mutlu ediyor. İtfaiyecilik şişman takı mucip, şerif tıpkısı vazifedir. Bu mefret vazifeyi üstlenen itfaiye aracı erlerimize görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Törende Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik birlikte benzeri enformasyon yaparak, göreve başlayan itfaiye erlerine başarılar diledi.

Tören, konuşmaların peşi sıra itfaiye aracı erlerinin ahit ederek göreve başlaması ile sonuç buldu.

Share: