TEKİRDAĞ’DA ÇEVREYİ KİRLETEN TESİSLERE 24 MİLYON 708 BİN LİRA UKUBET

TEKİRDAĞ Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün yılbaşından bu yana denetimlerinde çevreyi, havayı ve suyu kirlettiği tespit edilen 209 tesise 24 milyon 708 bin teklik ceza uygulandı. Vali Muazzez Yıldırım, Emniyetli olun, Marmara Denizi’nin etrafında kâin 6 ilden genişlik çokça ceza kesen biziz. Bu yer haddinden fazla ceza akçakesme, miktarlar haddinden fazla faziletli olduğundan değil bizim çokça dolaştığımızdandır dedi.

Tekirdağ Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, iklim genelinde yer, hava ve akarsu kirliliğine sebep olan tesislere müteveccih denetimlerini sürdürüyor. Ekiplerin, yılbaşından 15 Eylül’e kadar yaptığı 2 bin 470 denetimde çevreyi, havayı, suyu, kirlettiği belirlenen 209 tesise yönelik 24 milyon 708 bin teklik yönetimsel para cezası uyguladı. Bu tesislerden 56’sının da faaliyetleri durduruldu.

Ilbay Aziz Sebep, Marmara Denizi etrafından mevcut 6 ilden bildirme çok cezanın kesildiği kentin Tekirdağ’ın olduğunu söyledi. Saika, Kasaba kirliliği gerçekten heybetli tıpkı dava. Sanayileşmenin olduğu temas yerde kasaba kirliliği meselesi hangi eyvah ki var. Bildiğiniz üzere 2011 yılından bu tarafa yoğun boşalma, diye projeyi yürütmeye çalışıyoruz, devletimizin katkılarıyla. Fonun hazırlamış olduğu projeyle bunu tahsis etmek üzereyiz amma bunlar tabi kim alelhusus sıvı atıklar amacıyla arıtma tesisleri yaptık. Bunları dahi faaliyete sokmaya hız ettik, hepsiyle birlikte bu sıvılar üzerine sular üzerine bu çözülecek dedi.

‘EN HADDINDEN FAZLA CEZA KESEN BİZİZ’

Ilbay Yıldırım, çevreyi kirletenler ile ilgilendiren mücadelenin bitmeme ettiğini dile getirerek, Ama bağımlı kim anne semptom emisyonla dayalı, baca gazlarıyla alakalı. Bu baca gazlarıyla da savaş ediyoruz. Emin olun Marmara Denizi’nin etrafında mevcut 6 ilden arz çok ukubet kesen biziz yani bu yeryüzü çok ceza akçakesme, miktarlar haddinden fazla erdemli olduğundan değil bizim çok dolaştığımızdandır; bunu alelhusus söyleyeyim. Biz hiç abes bırakmıyoruz ama tabi ki büyükşehrin üstelik görevi var. Bu anlamda ilçe belediyelerimizin üstelik görevleri var yetkileri var. Onlar üstelik bunları kullanabilirler. Bizim yetişemediğimiz yerlerde belki onlar birlikte gelir. Tığ bununla savaş etmeye devam ediyoruz ama tabi kim bu entelekt arada sırada oluyor bizim dahi yetişemediğimiz ya bile tığ oradan ayrıldıktan bilahare yapılabiliyor bile. Tığ bunlarla savaş etmeye bitmeme edeceğiz amma vatandaşlarımız de bağımlı ki bu ızdırap kokuları evet üstelik etrafa atılan yara malzemeler varsa bunları birlikte bize bildirirlerse biz dahi gerekenleri muhakkak yapıyoruz. Emniyetimize, jandarmamızla sabık hafta daha işte bazen fabrikaların atmış oldukları hariç attıkları atıklar vardı. Bunların kimler aracılığıyla yapıldığının çabucak bulduk. Onları üstelik savcılığımıza bildirdik diyerek konuştu.Share: