Tekirdağ bilim! Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 14 Kasım’da İki Projeyi Hizmete Sunuyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapılan Hayrabolu Rekreasyonel ve Sportif Kuruluş ile Malkara Çok Amaçlı Salon’un açım töreni 14 Teşrinisani’da düzenlenecek. Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Fehamet Albayrak, “Malkaralı ve Hayrabolulu hemşerilerimize şimdiden kalburüstü olmasını diliyorum” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapılan Hayrabolu Rekreasyonel ve Sportif Tesis ile Malkara Çok Gayeli Salon’un küşat töreni 14 Son Teşrin’da düzenlenecek. Çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden laf ile ilgilendiren bilgelik düzlük Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Boy Bos Albayrak şöyle belirtti:

“14 Son Teşrin 2022’de Malkara ve Hayrabolu ilçelerimizin kurtuluşlarının 100. Yıl dönümünde iki oylumlu projemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Çalışmaları durumunda inceleyerek Büyükşehir Belediyesi bürokratlarımızdan ve firma yetkililerinden devam eden çalışmalar üzerine bilgiler aldık. Ego Malkaralı ve Hayrabolulu hemşerilerimize şimdiden aldatıcı olmasını diliyorum.”

Hayrabolu ilçesi İlyas Mahallesi’nde yapımı bitirilmek amacıyla olan Hayrabolu Rekreasyonel ve Sportif Kuruluş Projesi’nde 400 metrekare konuşma salonu, buna bakım eden 250 metrekare fuaye, 50 metrekare kantin ve 5 nüsha kulüp odasından oluşuyor. Proje kapsamında antrparantez kültürel tesis 219 metrekare aşevi (ilişkin) restorana hizmet fail 150 metrekare aş damı, bulaşıkhane ve depolar bulunuyor. Ayrıca 130 metrekare fitness, fitness salonu ve havuza bakım fail soyunma odaları düz alıyor.

Malkara ilçesi Camiatik Mahallesi’nde yapımı devam eden ve 2 bin 443 metrekare yapım alanına erbap olan Malkara Haddinden Fazla Gayeli Salon’da ise; bodrum, zemin ve alışılagelen kattan oluşuyor. Bodrum katta; akarsu deposu, makine dairesi, canlılık odası, mescit, abdesthane ve depo düzlük alırken dayanç katta ise; düzenlilik, bilet eş noktası, yönetsel hane, ayvaz VİP odası, kadın VİP odası, görünüş deposu ve hayalet arkası saha alıyor. Birinci katta ise 8 tanesi mânialı itilaf etmek amacıyla 282 nefis haddinden fazla amaçlı salon, çırağ ve gürültülü odaları, dinlenmelik, kafeterya ve mutfağı ve süt kuzusu bakım odası kayran alıyor.

Share: