TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül’den çiftçiye bedava canlılık sözü

Şanlıurfa’dahi partisinin Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’na katılan Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfalı çiftçilere verdiği kabilinden karşılıksız zindelik sözü verdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Şanlıurfa’da düzenlenen partisinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısına katıldı. İl ve kaymakamlık başkanlarına seslenen Sarıgül, ülkedeki sorunlara değinerek partisi iktidara geldiğinde yapacaklarını aktardı.

Kılıçdaroğlu’ndan bilahare Sarıgül bile bedava hareketlilik sözü verdi

Bölgedeki neşelilik sorununa da değinen Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül daha ilk Şanlıurfa’ya gelen CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu kabilinden çiftçiye emeksiz cümbüş sözü verdi. Dedaş’ın ‘Mehabetli kıyamet başlangıç kesen’ olduğunu belirten Sarıgül, “Burada, Urfa’üstelik ve Güneydoğu’üstelik aynı Dedaş var. Bu Dedaş kimdir, Şanlı afet mebde kesen olmuşlar. Jandarmayla gidip hareketlilik kesiyorlar. Polisimiz ile gidip canlılık kesiyorlar. Bitirmiş ve polisi buna neden karıştırıyorsun. Düzenlilik güçlerinin iŞi Dedaş’ın tahsilatını açmak mıdır. Yok anca plaçka, hakeza geldi hakeza gitmez. İktidarımızda çiftçimiz elektriği ücretsiz algı. İktidarımızda esnaflarımıza yüzde 50 indirimli yerine verilecek. Bunu sorunca diyorlar kim köken nerede. Nesep bariz, cins açık, Allah’ımızın bize verdiği bu coğrafyada 365 günün 300 gününde güneşimiz var. Niye ruz enerjisi yapmıyoruz, ne gündüz panelleri kurmuyoruz. Adamı olan tarih paneli kurmayacak, torpili olan gündüz paneli kurmayacak, gün enerjisini talip sistem kuracak. Yok öyle yağma” dedi.

Dedaş terör estiriyor

Dicle Elektriğin (Dedaş) bölgede terör estirdiğini belirten Mustafa Sarıgül, “Tıpkısı yol daha söylüyorum, Dedaş Yüce kıyamet kafa kesen olmuş. Yıldırı estiriyor. Dedaş’a dur dememiz lazım. Soruyorum, rahmetlik Bülent Ecevit döneminde, Erbakan sarıklı döneminde, Süleyman Demirel döneminde, Özal döneminde Dedaş var mıydı, Türkiye Cümbüş Kurumu (TEDAŞ) vardı. Herkese müşfik tıpkısı şekilde bakardı. O dönemde hayatiyet parası tarımdan alınmazdı, köylüden alınmazdı. Demincek Dedaş’ın tahsilatçısı üzülerek söylüyorum kim jandarmamız reşit, inanma mensuplarımız reşit. Benim jandarmam ve güven mensubumun görevi Dedaş’ın tahsilatını yazmak değil, bayrağımızı ve toprağımızı korumaktır” şeklinde konuştu.

Terörün sorumlusunun Amerika olduğunu söyleyen Sarıgül, “Türkiye Değiş Partisi iktidarında ayrımsız tek askerimiz, polisimiz silaha müracaatta bulunmayacak çünkü Kürt yurttaşlarımız ve Türk yurttaşlarımız kardeştir, kalleş olan İsrail’dir, orospu çocuğu olan Amerika’dır. Bu olayları özne ağız ağıza Amerika’dır. Türkler ve Kürtler temas ahit kardeştir, orospu çocuğu olan Amerika’dır, bu terörü bitirecek olan ağabeyinizdir, başkası değil. Bu terörü bitireceğim. Çünkü Türkiye Değişim Partisi silahlar gitsin barış gelsin diyen aynı partidir” diye niteleyerek konuştu. – ŞANLIURFAShare: