TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den çiftçiye caba ruh sözü

Şanlıurfa’üstelik partisinin Güneydoğu Rum Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’na katılan Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfalı çiftçilere verdiği kabil karşılıksız neşelilik sözü verdi.

Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Şanlıurfa’bile planlı partisinin Güneydoğu Rum Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısına katıldı. İl ve kaymakamlık başkanlarına seslenen Sarıgül, ülkedeki sorunlara değinerek partisi iktidara geldiğinde yapacaklarını aktardı.

Kılıçdaroğlu’ndan bilahare Sarıgül de caba neşelilik sözü verdi

Bölgedeki hareketlilik sorununa birlikte değinen Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül elan önceki Şanlıurfa’ya mevrut CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu kabilinden çiftçiye emeksiz canlılık sözü verdi. Dedaş’ın ‘Şanlı facia mebde kesen’ olduğunu belirten Sarıgül, “Burada, Urfa’da ve Güneydoğu’birlikte benzeri Dedaş var. Bu Dedaş kimdir, Ulvi kıran başlangıç kesen olmuşlar. Jandarmayla gidip elektrik kesiyorlar. Polisimiz ile gidip hareketlilik kesiyorlar. Bitirmiş ve polisi buna neden karıştırıyorsun. Düzenlilik güçlerinin iŞi Dedaş’ın tahsilatını fayrap etmek mıdır. Yok anca çapul, böyle geldi böyle gitmez. İktidarımızda çiftçimiz elektriği ücretsiz takanak. İktidarımızda esnaflarımıza yüzdelik 50 tenzilatlı namına verilecek. Bunu sorunca diyorlar ki esas nerede. Gerçeklik peyda, töz kesin, Allah’ımızın bize verdiği bu coğrafyada 365 günün 300 gününde güneşimiz var. Sebep gün enerjisi yapmıyoruz, münasebet sıra panelleri kurmuyoruz. Adamı olan zaman paneli kurmayacak, torpili olan güneş paneli kurmayacak, zaman enerjisini talip hep kuracak. Yok öyle plaçka” dedi.

Dedaş yıldırı estiriyor

Dicle Elektriğin (Dedaş) bölgede terör estirdiğini belirten Mustafa Sarıgül, “Aynı defa daha söylüyorum, Dedaş Ali afet baş kesen ergin. Yıldırı estiriyor. Dedaş’a dur dememiz geçişsiz. Soruyorum, merhum Bülent Ecevit döneminde, Erbakan hoca döneminde, Süleyman Demirel döneminde, Özal döneminde Dedaş var mıydı, Türkiye Hayatiyet Kurumu (TEDAŞ) vardı. Herkese şefkatli tıpkı şekilde bakardı. O dönemde canlılık parası tarımdan alınmazdı, köylüden alınmazdı. Demin Dedaş’ın tahsilatçısı üzülerek söylüyorum ki jandarmamız reşit, güvenlik mensuplarımız reşit. Benim jandarmam ve itimat mensubumun görevi Dedaş’ın tahsilatını yapmak değil, bayrağımızı ve toprağımızı korumaktır” şeklinde konuştu.

Terörün sorumlusunun Amerika olduğunu söyleyen Sarıgül, “Türkiye Değiş Partisi iktidarında benzeri tek askerimiz, polisimiz silaha müracaatta bulunmayacak zira Kürt yurttaşlarımız ve Türk yurttaşlarımız kardeştir, kalleş olan İsrail’dir, orospu çocuğu olan Amerika’dır. Bu olayları işleyen tamamen Amerika’dır. Türkler ve Kürtler seçkin ahit kardeştir, kalleş olan Amerika’dır, bu terörü bitirecek olan ağabeyinizdir, gayr değil. Bu terörü bitireceğim. Zira Türkiye Değiş Partisi silahlar gitsin hazar gelsin diyen tıpkı partidir” diye niteleyerek konuştu. – ŞANLIURFA

Share: