TBMM Başkanı Şentop: “Eksen boylarımızda ayrımsız yıldırı devleti kurulması için hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

TBMM Başkanı Şentop: “Eksen boylarımızda bire bir terör devleti kurulması amacıyla hazırlıklara göz yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

ANKARA – Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri’nde mütekellim Türkiye Balaban Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop “Temel boylarımızda bir terör devleti kurulması üzere hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Başkent Budun Bahçesi’nde düzenlenen Kars, Ardahan, Iğdır lansman günlerine katıldı.

“Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, rabıt ve sözün çok mülevven folklorun membaıdır”

Açılışta mütekellim TBMM Başkanı Şentop, Anadolu’nun bir nice medeniyetin izini taşıdığını belirterek, “Rum maceramızın kafa yerleri olan bir nice Türk boyuna familya sahipliği özne Serhat illerimiz tıpkısı zamanda Türkiye’mizin sunu şanlı jeopolitik merkezleridir. Kars, Ardahan ve Iğdır aşıklık geleneğini, bağlama ve sözün haddinden fazla mülevven folklorun membaıdır” diyerek konuştu.

“Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır”

Millet olmanın birlik kalkmak olduğunu dile getiren Şentop, “Bizler gelişigüzel üretecek, alay malay kazanacak ve Türkiye’yi bütün beraber büyüteceğiz. Bizim sunu büyük gücümüz, güvencemiz müşterek vermemiz, birlikte ayrımsız yöne bakmamızdır. Birliğimizden dayanışmamızdan düşmanlarımızın rahatsız olduklarını biliyoruz. Bizim ölçümüz milletimizin istekleri, menfaatleri ve ihtiyaçlarıdır. Vatanımızın bütünlüğüne milletimizin birliğine kastedenlere ise müstelzim cevabı kişi seçtiğimiz yöntemlerle herhangi bir devir veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Temel boylarımızda aynı terör devleti kurulması amacıyla hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini istiyorum”

Şentop şöyle devam etti:

” İstanbul’u kana bulamak talip hainleri geçmiş yakalayarak cevap verdik. Onlara ferman veren yıldırı unsurlarını de özlük anladıkları dilden gereken cevabı verdik. Hat boylarımızda bize hücum etmek amacıyla vesile kollayanlara ne devletin himayesinde olurlarsa olsunlar ayn açtırmayacağımızı yiğit askerlerimizin gerçekleştirdiği El-Kılıç Operasyonuyla bir kere henüz gösterdik. Cumhurbaşkanımızın bile vurguladığı kadar DAEŞ yıldırı örgütünün varlığını vesile ederek, temel boylarımızda tıpkı yıldırı devleti kurulması üzere hazırlıklara ayn yummayacağımızı bilinmesini ayrımsız defa elan istiyorum.

Share: