Tayin ve görevden kabul etme kararları Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Bazen vekâlet, gelgel ve kuruluşlara ait tayin ve görevden kabul etme kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara bakarak, Izlem ve Bütçe Başkanlığında açıkça bulunan Fehamet Yardımları Umumi Müdürlüğüne, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Gaye Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Miğfer Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında peyda bulunan başmüfettişliğe, denetmen Zerrin İnci atandı. Bingöl Yer ve Kentçilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Yer ve Kentçilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kayaç ile Aksaray Belde ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Nasip görevden alındı.

Çeltek Mekân ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Mekân ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Yüksek Zeren, Bingöl Mekân ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Mekân ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Zafer Bektaş, Aksaray Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bartın Kasaba ve Şehircilik İl Müdürü Mürtefi Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Umumi Müdürlüğünde sarih bulunan Umum Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Hars ve Turizm Bakanlığında küşade kâin Cıvıl Cıvıl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Yener Oba atandı. Celal Tiyatroları Genel Müdürlüğünde bariz kâin Umum Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.

Share: