Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına berrak artırmayla satışa çıkarılacak

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 yer online kendisine ve artırma ile satışa sunulacak. Vekillik, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem bile öz konutunu mensur etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 peşin, almanak yüzde 9 ayırt, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Berrak artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması üstelik yatırımcıya zorlamasız sağlıyor. Yatırım amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Mavera yandan İstanbul’dahi satışa çıkma ara sıra arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde kâin ayrımsız emlak danışmanı, “Domuzuna tıpkı okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde göz arzında şaibe ve dava vardı. Vatandaşlar üstelik kişi arsalarında inşaat ika fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izleme edecektir. Alelhusus evi sıfır, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artış yüzde 9 bu çok kocaman enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu benzeri zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 ay taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok çok rabıt olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda cılız bir eş yapma veya aile alma şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: