Tanque ve Ali Kaan Samsunspor’u Süper Lig’e koymak istiyor

Samsunsporlu futbolcular Douglas Tanque ve Uca Kaan Güneren, gani yolda olduklarını ve şampiyonluğa inandıklarını söyledi.

Spor Popo 1. Grup takımlarından Samsunspor, akıbet 3 maçta 7 benek toplayarak formda ayrımsız fon verdi. Al-beyazlılarda golcü Douglas Tanque ve ölçülü vadi oyuncusu Yüce Kaan Güneren, takatli Altınordu mücadelesinin öncesinde matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tanque: “Süper Yığın’den teklifler aldım amma Samsunspor’u seçtim”

Alıntı döneminde Türkiye’den kâh Süper Loda takımlarının kendisine öneri yapmasına rağmen projesine inandığı Samsunspor’a geldiğinin altını çizen Douglas Tanque, “Seçkin madde istediğim kabilinden gidiyor. Haddinden Fazla çok çalışıyorum. Gollerimi erken attığım amacıyla birlikte haddinden fazla mutluyum. Bunda mızıka arkadaşlarımın rolü üstelik yetişkin. Onlar birlikte gol atmama apotr oluyorlar. Süper Klasman’den kâh takımlardan teklif almıştım ama Samsunspor’a geldim. Zira buranın projesine inandım. Topluluk arkadaşlarımızla gelişigüzel çokça mebzul çalışıp, Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Türkiye’yi çokça çok gezme fırsatım olmadı amma Samsun çok domuzuna bir şehir. Ailem bile Samsun’dahi olduğu amacıyla çokça mutlu. Taraftarımızın herhangi bir zaman yanımızda olmasını istiyoruz. İlk andan serencam ana kadar bize bindi olmalarını istiyoruz. Ben bile bando arkadaşlarımla birlikte elimden geleni yapıp, taraftarlarımızı ithaf etmek istiyorum” dedi.

Uca Kaan Güneren: “Şampiyonluk amacında gani tıpkı şekilde ilerleyeceğiz”

Şampiyonluğa gidecek tıpkısı takım kalitesine topluluk olduklarının altını çizen Ulu Kaan Güneren ise, “Samsunspor’a transferin son haset katıldım. Biraz alışma sürecim oldu. Yeni bakir takıma uyarlanmış oluyorum. Akıbet maçta kendimi henüz ferah hissettim. Taraftarlardan mevrut olumlu yorumlar beni bahtiyar etti. Sonuç maçı kazandığımız amacıyla mutluyuz. Çok zihayat bir kadroya sahibiz. Dizge tıpkı konkur içerisinde. Biri dağ oynadığında diğeri girip, ondan henüz mebzul oynayıp maçı kazandırabilecek güçte. İyi bir takıma erbap olduğumuz üzere bökelik yolunda bol ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Öz performansım da takıma alıştıkça artıyor. Bunun daha iyisini birlikte göreceğiz. Şu anda yüzdelik 50 ile oynadığımı hissediyorum. Samsunspor, takıma alıştığımda henüz birlikte dolgunca tıpkı Büyük Kaan Güneren görecek” diye konuştu.

Herhangi Bir 70 dakikada 1 gol ortalaması tutturan Douglas Tanque 5 maçta 4 defa fileleri sarsarken, Mehabetli Kaan Güneren ise Süper Takım’da 3 karşılaşma oynadıktan sonra geldiği Samsunspor’üstelik 4 maçta 308 zaman sahada kaldı. – SAMSUN

Share: