Tamiri yapılan LPG’li otomobil patladı: 5 gaileli

Tamiri yapılan LPG’li otomobil patladı: 5 çorlu

KONYA – Konya’nın Beyşehir ilçesinde sanayi sitesinde kâin aynı aksiyon yerinde LPG’li otomobilin tamiratı yapıldığı esnada yaşandığı iddia edilen patlamada 5 dirilik yaralandı.

Olay, Beyşehir ilçesi Hamidiye Mahallesi Sanayi Sitesinde bulunan oto doğal gaz sistemlerinin onarım, söküm, hizmet ve takılması işlemlerinin yapıldığı tıpkısı gelişim durumunda meydana geldi. İddiaya bakarak, aksiyon yeri sahibi M.Ş., bir alıcı eliyle gaz kaçağı olduğu şikayeti ile getirilen LPG’li otomobilin tank sisteminde tamir yaptığı esnada şişman tıpkısı bağrış çağrış ile patlama yaşandı. Otomobildeki LPG tankından sızdığı iddia edilen gazın, iş durumunda flama alarak patlama olmasının peşi sıra tamir edilmekte olan otomobil da yalaz alarak yanmaya başladı. Yaşanan patlama çevredeki gelişim yerlerinde üstelik paniğe el açtı. Tehlikeli esrar ve alevler ortada kalan iş yeri sahibi M.Ş. ve dükkanda mevcut 15 yaşındaki A.A. ile T.S., B.B. ve İ.B. yüz ve ellerinde oluşan yanıklar sebebiyle yaralandı. İhbar üstüne fenomen hesabına keyif, itfaiye ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Yaralılar, adrese atıf edilen sağlık ekipleri marifetiyle yapılan evvel müdahalenin peşi sıra Beyşehir Çap Hastanesi’ne kaldırılarak otama altına alındı. Hastaneye kaldırılan tıpkısı dertli ise, hisse senedi yeri sahibinin arkadaşı olduğunu belirterek, “bir anda oldu. Alevi gördüm arkamı döndüm” dedi.

Öte yandan, çevredeki esnaflar aracılığıyla alev alev yanan otomobil hararet itfa tüpleri ile engelleme edilerek söndürüldü. Yanan araçta balaban çaplı hasar meydana geldi. Hastanede yüz ve ellerindeki yanıklar nedeniyle önceki müdahalesi yapılan yaralılardan M.Ş., A.A., T.S. ve İ.B. kederli ünitesi kâin Konya Site Hastanesi’ne atıf edildi. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayla ilgilendiren sormaca başlatıldı.

Share: